AktualnościJuniorzy starsi po turnieju w Zabrzu

Juniorzy starsi po turnieju w Zabrzu

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok mają za sobą silnie obsadzony turniej towarzyski rozegrany w Zabrzu. Żółto-Czerwoni uplasowali się na siódmym miejscu w 12-zespołowej stawce.

O komentarz do rywalizacji poprosiliśmy opiekuna juniorów starszych Jagi, Krzysztofa Zalewskiego.

– W fazie grupowej mecze były rozgrywane systemem 2×25 minut. Natomiast w fazie pucharowej 2×30 minut. Dla każdego zawodnika wymiar czasu gry był bardzo duży. Każdy otrzymał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Wszyscy pracowali bardzo mocno i jestem zadowolony z tego, że miałem okazję przyjrzeć się im. Dostali równą ilość minut do gry. To dla nas dobry materiał poglądowy przed zbliżającymi się spotkaniami o stawkę. Generalnie, jesteśmy zadowoleni z tego, że wzięliśmy udział w tym turnieju. Mecze z krajową czołówką pokazały, nad czym musimy pracować, gdzie mamy deficyty, ale też atuty – podsumował szkoleniowiec.

Zwycięzcą towarzyskiego turnieju w Zabrzu została drużyna Śląska Wrocław, która w finale pokonała Legię Warszawa. Przypominamy, że nowy sezon Centralnej Ligi Juniorów U-18 juniorzy starsi Jagiellonii zainaugurują wyjazdowym meczem ze Stalą Rzeszów w terminie 14-15 sierpnia, bo właśnie na ten weekend zaplanowana została premierowa kolejka zmagań.

Kadra Jagiellonia na turnieju w Zabrzu: Maksymilian Ciesielczuk, Stanisław Chomaciuk, Dawid Zabielski, Stanisław Ubermanowicz, Adrian Podczarski, Dominik Kobus, Miłosz Skowronek, Jakub Lewicki, Kacper Piórkowski, Igor Szczygieł, Adrian Chim, Tristan Stec, Damian Wojdakowski, Sebastian Dąbrowski, Alex Protaziuk, Mateusz Celmer, Daniel Siemieniuk, Mateusz Kowalski, Wiktor Marek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Mateusz Baranowski.

Wyniki Jagiellończyków:

Faza grupowa: 1:3 z Legią Warszawa (bramka Siemieniuk), 0:1 z Wisłą Kraków, 4:1 z GKS-em Katowice (Lewicki, Protaziuk, Stec, Baranowski), 0:3 ze Śląskiem Wrocław, 0:0 z Banikiem Ostrawa. Czwarte miejsce w grupie.
Faza pucharowa: 1:3 z Pogonią Szczecin (Protaziuk), 2:0 z Ruchem Chorzów (Baranowski, Kowalski) o siódme miejsce.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00