AktualnościSukcesy młodych, czyli w prasie o Jadze

Sukcesy młodych, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowym przeglądzie prasy warto zwrócić uwagę na tekst o pięciu drużynach Jagiellonii na poziomie CLJ. Ponadto jest informacja o powołaniu młodych Jagiellończyków do kadry narodowej.

Kurier Poranny
Jaga zdominowała CLJ. – W rozpoczynającym się wkrótce sezonie Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonię Białystok reprezentować będzie aż pięć zespołów. Żaden polski klub nie może pochwalić się takim osiągnięciem. – To sukces niesamowity i niespotykany w skali kraju – cieszy się dyrektor akademii Żółto-Czerwonych Sławomir Kopczewski. (…) – Z pewnością młodszym drużynom nie będzie łatwo, ale zawodnicy zyskają na grze z mocnymi, krajowymi rywalami znacznie więcej niż na występach w lidze wojewódzkiej – tłumaczy Kopczewski. – Zapewnienie optymalnej ścieżki rozwoju młodych piłkarzy jest dla nas ważniejsze niż wynik sportowy – dodaje. Posiadanie aż pięciu drużyn w CLJ, a do tego trzecioligowych rezerw pierwszego zespołu, rodzi pytanie, czy Jagiellonia jest w stanie sprostać wyzwaniu pod względem finansowym, organizacyjnym i czy w klubie będzie aż tylu zawodników, gotowych do gry na szczeblu centralnym. – To świadome i celowe działanie klubu, więc w żadnym wypadku nie można stwierdzić. że jak się potocznie mówi: porywamy się z motyką na księżyc. Nie po to walczyliśmy w barażach o awans, by teraz nie sprostać zadaniu. Jestem o to spokojny – podsumowuje szef akademii Jagi.

Młodzi Jagiellończycy z powołaniami. – Trójka młodych jagiellończyków: Bartosz Bernatowicz, Oliwier Wojciechowski i Damian Wojdakowski, została powołana na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17 w Zielonej Górze, które odbędzie się w dniach 3-7 sierpnia. Podczas zgrupowania zespół Polski rozegra towarzyski mecz z reprezentacją Niemiec we Frankfurcie nad Menem.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00