AktualnościWygrana rezerw w sparingu

Wygrana rezerw w sparingu

Zwycięstwem 4:3 zakończył się środowy (28.07) mecz kontrolny Jagiellonii II Białystok z Warmią Grajewo. Rozegrane w Grajewie spotkanie było trzecim sparingiem rezerw Żółto-Czerwonych podczas przygotowań do startu sezonu 2021/2022 w gr. I III ligi.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca jagiellońskich rezerw, Wojciecha Kobeszkę. – Pierwsza połowa stała pod znakiem naszej dużej przewagi. Dominowaliśmy na boisku. Wygrywaliśmy 3:0, ale tuż przed przerwą, w zamieszaniu pod bramką, straciliśmy nieco przypadkową bramkę. Pierwsza połowa wyglądała zatem całkiem przyzwoicie, prowadziliśmy 3:1. Po zmianie stron nasza gra była zdecydowanie słabsza. Na boisku pojawiło się w naszych barwach dużo więcej młodzieży niż przed przerwą. Przede wszystkim organizacyjnie nie wyglądaliśmy tak, jak sobie zakładaliśmy przed meczem. W pierwszej połowie realizacja założeń była na wysokim poziomie. W drugiej połowie zabrakło nam odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji gry. Straciliśmy dwie głupie bramki i przeciwnik doprowadził do wyrównania. W ostatniej akcji meczu Oskar Mabiala zszedł z bocznej strefy boiska do środka, po czym uderzył po krótkim rogu i dał nam zwycięstwo. Na pewno ten sparing trochę nas zweryfikował i pokazał, że cały czas jesteśmy na etapie dogrywania pewnych szczegółów w kwestii organizacji naszej gry. Nie może nam zabraknąć jednej rzeczy, czyli ambicji. Warmia Grajewo starała się nam postawić. W pierwszej połowie nie była w stanie, ale po zmianie stron ambitna gra przeciwnika obnażyła nasze zaangażowanie, które uważam, że powinno być większe. Nie da się na stojąco wygrać meczu. Jeżeli nie odpowiednio nie organizujemy naszej gry nie mamy co myśleć o korzystnym wyniku. Mamy co poprawiać i mam nadzieję, że wyciągniemy z tej lekcji wnioski. Nie należy nikogo lekceważyć i zawsze być gotowym do działania na boisku. Wczoraj nie zawsze byliśmy gotowi, żeby zareagować we właściwy sposób, więc tutaj jest pole do poprawy. Niemniej po to właśnie są sparingi, żeby wyciągnąć pewne rzeczy i nad nimi pracować.

– Pracujemy według określonego planu. Wydaje się, że przygotowania zmieniają w dobrym kierunku. Niemniej ostatni sparing pokazał, że są obszary do poprawy. Powinniśmy lepiej reagować i z większym zaangażowaniem podchodzić do swoich obowiązków na boisku. Ponadto dyscyplina powinna być większa. Myślę, że idziemy w dobrą stronę. Co by się nie działo w okresie przygotowawczym wszystko później zweryfikuje liga. Trudno w rezerwach mówić, że w danym meczu będzie się testowało ustawienie wyjściowe na mecz ligowy. Mamy swoją określoną kadrę zawodników, a klub na finiszu przygotowań stara się pomóc, żebyśmy mieli większy wybór. Wiele jest uzależnione od decyzji sztabu pierwszego zespołu, który da nam więcej lub mniej zawodników. Z pewnością będzie dochodziło do rotacji. Część zawodników będzie musiała otrzymać pewien wymiar czasowy gry, żeby móc się ogrywać i podtrzymać rytm meczowy. Drugą część tej grupy będą stanowili gracze, którzy przygotowują się z nami. Staramy się wszystko spiąć tak, żeby wszystko ze sobą dobrze współpracowało – zakończył trener Kobeszko.

Zwycięstwo nad Warmią zapewniły drugiej drużynie Jagiellonii gole Kostala (18’), Samborskiego (27’), Wrzesińskiego (31’) i Mabiali (90’). We wcześniejszych meczach kontrolnych podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki zremisowali 2:2 z Wigrami Suwałki oraz pokonali ŁKS Łomża 4:1. Przed startem ligi Żółto-Czerwonych czeka jeszcze jeden sprawdzian. W najbliższą sobotę, 31 lipca, zmierzą się, na wyjeździe, z Polonią Warszawa.

Sparing zespołu rezerw, 28.07.2021 r., mecz rozegrany w Grajewie.

Jagiellonia II Białystok – Warmia Grajewo 4:3 (3:1).

Gole dla Jagiellonii II: Kostal 18’; Samborski 27’; Wrzesiński 31’; Mabiala 90’.

Skład Jagiellonii II (I połowa: Niezgoda – Zawodnik testowany, Czerech, Żukowski, Wrzesiński, Pawłowski, Mościcki, Bitok, Kostal, Wasilewski, Samborski.

Skład Jagiellonii II (II połowa): Zawodnik testowany – Osipiuk, Płoszkiewicz, Huczko – Wolanin, Zawodnik testowany, Bernatowicz, Mabiala – Żabiuk, Głowicki, Karpiński.