AktualnościNie liczą na zmęczenie, czyli w prasie o Jadze

Nie liczą na zmęczenie, czyli w prasie o Jadze

Piątkowa prasa skupia uwagę na niedzielnej potyczce Jagi z Rakowem Częstochowa. „Żółto-Czerwoni” nie liczą na zmęczenie rywala i chcą zagrać dobre spotkanie.

Przegląd Sportowy
Ivan Runje przejdzie operację. – Chorwacki stoper leczy obecnie uraz. W najbliższym czasie 30-latek ma przejść operację chrząstki w stawie kolanowym. To bardzo skomplikowany i rzadki zabieg. Wstępne prognozy mówią, że środkowego obrońcę czeka przynajmniej półroczna przerwa w grze.

Kurier Poranny
Dawni Jagiellończycy grają w Rakowie. – Andrzej Niewulis (na biało) zagrał w Rakowie Częstochowa w meczu z Piastem Gliwice (3:2). W Jagiellonii występował w sezonie 2009/10. (…) Kolegą klubowym Niewulisa i Arsenicia w Rakowie, jest Marko Poletanović, który występował w Białymstoku w latach 2018/19.

Jaga nie liczy na zmęczenie Rakowa. – Wydaje się, że szanse Jagi rosną z uwagi na udział ekipy spod Jasnej Góry w kwalifikacjach Ligi Konferencji i czwartkowy mecz z litewską Suduvą Mariampol. – Nie ma co liczyć na zmęczenie rywali. To dopiero początek sezonu i Raków zdąży z regeneracją do niedzieli, a poza tym ma szeroką kadrę i może dokonać zmian w składzie, które nie obniża jego poziomu – uważa pomocnik Jagiellonii Przemysław Mystkowski. – Musimy się skupić na sobie i zrealizować swoje założenia – dodaje. Jego słowa potwierdza ekstraklasowa inauguracja, w której ekipa trenera Marka Papszuna kilka dni po potyczce w Mariampolu rozegrała bardzo dobre spotkanie w Gliwicach z Piastem, wygrywając na trudnym terenie 3:2. Jagiellończycy zremisowali 1:1 z Lechią Gdańsk.

Jaga zachęca do szczepień. – Oprócz szczepień parafialnych i samorządowych, będzie można też skorzystać z możliwości zaszczepienia podczas meczów Jagiellonii. – W ostatnią sobotę zainaugurowaliśmy nowy sezon ekstraklasy na stadionie przy ul. Słonecznej – mówiła podczas konferencji Agnieszka Syczewska, prezes Jagiellonii Białystok. – To wielka radość, że mogliśmy spotkać się w liczbie ponad 8 tys. kibiców. Wspaniale było znowu poczuć tę atmosferę, emocję i wiarę. Mamy nadzieję, że mecze przy pustych trybunach już nie wrócą. Dlatego cieszymy się, że kibice będą mogli skorzystać ze szczepienia podczas najbliższego meczu Jagiellonii Białystok z Rakowem Częstochowa. Planujemy też tego typu akcje podczas kolejnych meczów w Białymstoku. Punkt będzie działał w sektorze 19 na trybunie prostej od ul. Wiosennej od ok. godziny przed każdym meczem do jego zakończenia. Kibice będą mieli do wyboru jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson lub dwudawkowy Pfizer – w przypadku tej szczepionki będzie można również przyjąć tylko drugą dawkę, mimo zaszczepienia pierwszą w innym miejscu. Zaszczepić się będzie można przed meczem, w trakcie oraz po spotkaniu. Na wszystkich, którzy zaszczepią się podczas meczu Jagi, czekać będą niespodzianki: klubowe szaliki, koszulki, opaski czy breloki.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00