AktualnościPrzyjdź na mecz, zaszczep się!

Przyjdź na mecz, zaszczep się!

Podlaski Urząd Wojewódzki i Jagiellonia Białystok łączą siły i zachęcają kibiców do zaszczepienia się przeciw COVID-19 w czasie meczów rozgrywanych w Białymstoku, a każda zaszczepiona osoba otrzyma pakiet klubowych gadżetów. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy mieć dowód osobisty. Czekają szaliki, koszulki na nowy sezon, ale przede wszystkim zdrowie i odporność!

– W lipcu mogliśmy zainaugurować sezon ekstraklasy przy Słonecznej, mecz oglądało ponad 8 tysięcy kibiców. Wspaniale było poczuć tę atmosferę, emocje, wiarę. Mamy nadzieję, że czasy, kiedy mecze były rozgrywane bez kibiców na trybunach, już nie wrócą. Dlatego zachęcam tych, którzy jeszcze się nie zaszczepili, by skorzystali z możliwości, którą oferujemy we współpracy z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim – mówi prezes Klubu Jagiellonia Białystok Agnieszka Syczewska.

Podczas najbliższego meczu Jagi z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza – w sobotę (07.08) oraz w trakcie kolejnych spotkań (do odwołania) na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w Białymstoku będzie działał punkt szczepień przeciw COVID-19. Kibice będą mieli do wyboru jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson lub dwudawkowy Pfizer – w przypadku tej szczepionki będzie można również przyjąć tylko drugą dawkę, mimo zaszczepienia pierwszą w innym miejscu.

Szczepionka J&J dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich, Pfizerem mogą się szczepić również osoby powyżej 12. roku życia – muszą być z opiekunem i wypełnić stosowną ankietę.

– Wszyscy mamy świadomość, jak ważną rzeczą jest, aby społeczeństwo naszego województwa było jak najlepiej zabezpieczone przed kolejną, spodziewaną falą pandemii koronawirusa. Szczepienia są najlepszą metodą ochrony. Nie chcemy takiej sytuacji, aby podlaskie szpitale były wypełnione osobami, które ciężko przechodzą zakażenie – podkreśla wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Szczepić będzie zespół z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, który na miejscu wyda europejski certyfikat potwierdzający szczepienie osobom, które nie korzystają z aplikacji MObywatel.

Punkt będzie działał w sektorze 19 na trybunie prostej od ul. Wiosennej od ok. godziny przed każdym meczem do jego zakończenia.

– Zachęcamy kibiców do szczepień również ze względów praktycznych – według obecnych regulacji prawnych na stadionie zajętych może być 50% miejsc plus osoby zaszczepione, które nie są ujęte w limitach. Im więcej osób zaszczepionych, tym większa publika podczas meczów – dodaje przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Białystok Sportowej Spółki Akcyjnej Wojciech Strzałkowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00