AktualnościPazdan: Zagraliśmy dobrze taktycznie

Pazdan: Zagraliśmy dobrze taktycznie

Trener bardzo dobrze przeanalizował naszych rywali, dzięki czemu grało się nam łatwiej. Każdy wiedział, co ma robić na boisku. Po strzeleniu dwóch goli szanowaliśmy piłkę. Byliśmy poukładani, odnieśliśmy ważne zwycięstwo – powiedział po wygranej z Rakowem Michał Pazdan.

Defensor Jagi nie krył radości po końcowym gwizdku. – Myślę, że taktycznie zagraliśmy dobre spotkanie. W okresie przygotowawczym dużo pracowaliśmy nad tym ustawieniem. Poza tym wiedzieliśmy, czego możemy spodziewać się po Rakowie. Oczywiście, trener Papszun dokonał wielu zmian, ale ich styl nie uległ modyfikacji. Trener bardzo dobrze przeanalizował naszych rywali, dzięki czemu grało się nam łatwiej. Każdy wiedział, co ma robić na boisku. Po strzeleniu dwóch goli szanowaliśmy piłkę, długo się przy niej utrzymywaliśmy. Byliśmy poukładani, odnieśliśmy ważne zwycięstwo, ale spotkanie z Rakowem już za nami. Teraz patrzymy tylko w przyszłość – zapowiada „Pazdek”.

Jak zawodnik odnalazł się w nowym ustawieniu? – Bardzo odpowiada nam ten styl gry z trójką z tyłu. Oczywiście trener najpierw musi zobaczyć, kogo ma w szatni, a dopiero później pod posiadany skład ustawiać taktykę. Ja osobiście lubię to ustawienie, dobrze czuję się jako „półlewy” obrońca. Bardzo dobrze ze swoich obowiązków wywiązuje się „półprawy” Israel Puerto. Na razie dobrze to wygląda. Kreujemy sytuacje, kontrolujemy wydarzenia na boisku. Oby tak dalej – zakończył Michał Pazdan.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00