Aktualności2. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

2. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 2. Kolejka PKO BP Ekstraklasy. Nie brakowało w niej niespodzianek. Pozycję lidera utrzymała Wisła Kraków, a za nią znalazła się Jagiellonia.

Kolejka rozpoczęła się w Lubinie, gdzie Zagłębie pokonało Górnika Łęczna 3:1. Bramki dla „Miedziowych” zdobyli Patryk Szysz (dwie) oraz Sasa Zivec. Beniaminek zdołał odpowiedzieć trafieniem Banaszaka.

Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:1. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Jimeneza, jednak dzięki trafieniom Kamińskiego, Ishaka i Skórasia trzy punkty wywalczyła drużyna ze stolicy Wielkopolski.

Piast Gliwice triumfował na stadionie Stali Mielec 2:0, dzięki trafieniom Kristofera Vidy i Arkadiusza Pyrki.

Sporo emocji przyniosło starcie Bruk-Betu Termaliki z Wisłą Kraków. Beniaminek dwukrotnie wychodził na prowadzenie dzięki bramkom Adama Radwańskiego i Piotra Wlazły. „Biała Gwiazda” zdołała uratować punkt po trafieniach Gieorgija Żukowa, a także Macieja Sadloka z czasu doliczonego do drugiej połowy.

Po 36 latach przerwy Ekstraklasa wróciła do Radomia, i to w jakim stylu! Radomiak pokonał przed własną publicznością warszawską Legię 3:1. Beniaminek ograł mistrzów Polski dzięki bramkom Radeckiego, Angielskiego i Sokoła. Zespół Czesława Michniewicza stać było jedynie na honorowego gola Maika Nawrockiego.

Warta Poznań zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1. Goście wyszli na prowadzenie po golu Drygasa, ale poznaniacy chociaż grali w „10” to uratowali remis po bramce Ivanova.

Śląsk Wrocław wygrał na stadionie przy ulicy Kałuży z Cracovią 2:1. Bramki dla drużyny Jacka Magiery zdobyli Robert Pich oraz Erik Exposito. W czasie doliczonym do drugiej połowy honor gospodarzy uratował Pelle van Ammersfoort.

Jagiellonia Białystok pewnie pokonała Raków Częstochowa dzięki golom Tarasa Romanczuka i Jesusa Imaza.

Kolejka zakończyła się w Gdańsku, gdzie Lechia pokonała Wisłę Płock 1:0. Jedyna bramka padła po samobójczym uderzeniu Dawida Kocyły.