Aktualności25 goli Romanczuka

25 goli Romanczuka

W meczu z Rakowem Częstochowa Taras Romanczuk strzelił gole nr 24 i 25 w Jagiellonii na poziomie Ekstraklasy. Dzięki temu nasz kapitan przeskoczył Przemka Frankowskiego w klasyfikacji najskuteczniejszych Jagiellończyków w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwszego gola Taras strzelił w pierwszej połowie, kiedy dopadł do bezpańskiej piłki po wybiciu Sebastiana Musiolika i precyzyjnym strzałem zza linii 16 metrów wyprowadził Jagę na prowadzenie. Drugą bramkę Romanczuk zdobył w drugiej połowie, kiedy precyzyjnym uderzeniem głową zmusił do kapitulacji Kovacevicia.

Dzięki tym bramkom Romanczuk przeskoczył Przemka Frankowskiego w klasyfikacji najskuteczniejszych Jagiellończyków na poziomie Ekstraklasy. Jej liderem pozostaje Tomasz Frankowski, za którym wyścig kontynuuje Jesus Imaz (w niedzielę zdobył 34. bramkę dla Jagiellonii w Ekstraklasie).

Jednocześnie warto podkreślić, że Romanczuk jest pierwszym zawodnikiem Jagiellonii, który strzelał przynajmniej po jednym golu w ośmiu kolejnych sezonach w Ekstraklasie.

Najwięcej goli dla Jagiellonii w Ekstraklasie
53 – Tomasz Frankowski
34 – Jesus Imaz
25 – Taras Romanczuk
24 – Przemysław Frankowski
21 – Arvydas Novikovas, Mateusz Piątkowski
20 – Karol Świderski, Jacek Bayer, Konstantin Vassiljev, Dani Quintana
19 – Fedor Cernych

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00