AktualnościBernatowicz: W zespole jest jakość i chęć do pracy

Bernatowicz: W zespole jest jakość i chęć do pracy

Rocznik 2005 Jagiellonii Białystok przygotowuje się do nowego sezonu w Centralnej Lidze Juniorów U-17. W jakiej formie są młodzi Żółto-Czerwoni? Jakie stawiają sobie cele? Kto dobrze rokuje? O postępach w przygotowaniach porozmawialiśmy z trenerem Tomaszem Bernatowiczem.

Przygotowania idą pełną parą. – Mamy za sobą obóz przygotowawczy w Ostródzie, podczas którego oprócz gier wewnętrznych rozegraliśmy dwa sparingi, z seniorskimi drużynami KS Michałowo i KS Wasilków. Pierwszy sparing przegraliśmy 0:2, a drugi 2:4. Chłopcy mieli podczas nich troszkę oswoić się z piłką seniorską, bo wcześniej nie mieli takiej możliwości. Generalnie jestem zadowolony z postawy chłopaków podczas całego zgrupowania i sparingów. Dla nas wszystkich była to integracja, bo z większością mam okazję współpracować po raz pierwszy. W tym zespole jest jakość i chęć do pracy, więc uważam, że w nadchodzącym sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-17 będziemy mieć z tych chłopców pociechę. Jestem pewien, że sobie poradzimy – mówi szkoleniowiec.

Kogo zobaczymy w nowym sezonie? – Zdecydowana większość drużyny składa się z chłopców z rocznika 2005. Pozostali trzej zawodnicy to piłkarze z rocznika 2006. Mowa o pomocniku Janku Faberskim, bramkarzu Miłoszu Piekutowskim i obrońcy Hubercie Leopoldzie, który dołączył do naszego zespołu z Jaguara Gdańsk. Przejąłem drużynę po trenerze Hermesie, a jak wiemy, kilku wyróżniających się chłopaków z rocznika 2005 zagra w starszych drużynach. Między innymi Dominik Kobus, Mateusz Kowalski i Wiktor Marek oraz pozostali, którzy już w ubiegłym sezonie grali w juniorach starszych i rezerwach – informuje.

Jakie plany przed drużyną? Jak prezentują się piłkarze na treningach? – Na pewno przed startem ligi rozegramy jeszcze sparing z Olimpią Zambrów. Zapewne tydzień przed ligą zakończymy mikrocykl jeszcze jakąś grą. Rozgrywki zaczniemy meczem z MKS Polonią Warszawa u siebie. Dużo naszych chłopców wyglądało naprawdę dobrze podczas obozu. Oskar Lipiński, Szymon Morawski, Krystian Ziętek, Jakub Demiańczuk wyróżniali się, ale generalnie cały zespół prezentuje się dobrze. Zmieniłem też trochę ustawienie, w którym zawodnicy dobrze się odnajdują. Fajnie mi się pracuje z tą grupą, dlatego jestem optymistą – podkreśla trener Bernatowicz.

Czego możemy się spodziewać w nowym sezonie? – Bardziej niż tym, co dzieje się w zespołach rywali, koncentruję się przede wszystkim na swoim zespole. Chcemy dobrze zacząć nowy sezon. Na pewno fajnie będzie w tej samej lidze rywalizować z drugim jagiellońskim zespołem, który poprowadzi Przemek Papiernik. Wierzę, że ten młodszy zespół także sobie dobrze poradzi, choć wiadomo, że z zespołami rok starszymi na poziomie centralnym nie gra się łatwo – zauważa.

Silny rocznik 2005. – Sytuacja mojej drużyny jest o tyle dobra, że w razie ewentualności, że któryś z piłkarzy rocznika 2005 grających w starszych zespołach nie załapie się do kadr meczowych, zawsze będzie mógł wesprzeć mój zespół. A jak wiemy, jest ich dużo. Damian Wojdakowski, Kuba Lewicki, Miłosz Skowronek, Dawid Zabielski, Dominik Kobus, Mateusz Kowalski, Bartek Bernatowicz. Każdy z nich będzie mógł zagrać także w mojej drużynie. Na dzień dzisiejszy są jednak ważnymi piłkarzami starszego rocznika.

Trudny sezon dla jagiellońskich drużyn. – Musimy zdać sobie sprawę, że grając na poziomie centralnym, a w tym sezonie naszych zespołów, łącznie z rezerwami, będzie aż sześć, kadry powinny być szerokie, wyrównane i odpowiednio zbalansowane. Nie będzie to proste, nie mamy takich możliwości jak Legia Warszawa czy Lech Poznań, ale głównym celem do zrealizowania na pewno będzie utrzymanie tych zespołów. Dla każdego z piłkarzy gra na poziomie makroregionalnym przyniesie zdecydowanie więcej korzyści niż w lidze wojewódzkiej, gdzie poziom jest po prostu za niski. Naszym zadaniem jest budowanie jak najwięcej takich piłkarzy, jak Oliwier Wojciechowski czy Miłosz Matysik, którzy od najmłodszych lat szkolą się w naszej akademii i zasilają kadrę pierwszego zespołu. Są owocem naszego systemu szkolenia i są związani z tym miastem, regionem. To jest najważniejsze – podsumował trener Bernatowicz.

Przypominamy, że inaugurację Centralnej Ligi Juniorów U-17 zaplanowano na terminy 21-22 sierpnia. Oprócz podopiecznych Tomasza Bernatowicza do rozgrywek przystąpi też inna jagiellońska drużyna – rocznik 2006 prowadzony przez trenera Przemysława Papiernika. Trzymamy kciuki za oba nasze zespoły.

Terminarz CLJ U-17 możecie zobaczyć TUTAJ.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00