AktualnościUdana operacja Ivana Runje

Udana operacja Ivana Runje

Środkowy obrońca Jagiellonii Białystok, Ivan Runje, przeszedł operację w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Zabieg powiódł się, a miał na celu wyleczenie trapiącej stopera Żółto-Czerwonych od jakiegoś czasu kontuzji. Przerwa w grze chorwackiego zawodnika Jagi, którego teraz czeka żmudna rehabilitacja, potrwa około 30 tygodni.

– Ivan przeszedł zabieg w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, a więc w jednostce, która posiada duże doświadczenie w zabiegach rekonstrukcji chrząstki. Przypadek Ivana oraz szczegóły techniczne dotyczące samego zabiegu były szeroko konsultowane z największymi autorytetami w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej. Na temat operacji o opinie poprosiliśmy profesora Alberto Gobbiego z Mediolanu oraz doktora Ramona Cugata z Barcelony. Długo liczyliśmy, że uda się tego uniknąć, ale ostatecznie operacja okazała się niezbędna do tego aby Ivan w pełni sprawny mógł kontynuować karierę zawodniczą – wyjaśnia doktor Krzysztof Koryszewski.

Na temat operacji chorwackiego stopera Dumy Podlasia wypowiedział się również szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, Ireneusz Mamrot. – Ivan od wielu lat jest podporą naszej defensywy i jej liderem. W sezonach, w których Jagiellonia sięgała po tytuły wicemistrzowskie, rozgrywał powyżej 30 spotkań. Był dla nas bardzo ważną postacią. Obecnie przeżywa trudny okres, ale wszyscy kibicujemy, żeby wrócił jak najszybciej. Długo walczył o to, w czym pomagał mu również nasz sztab medyczny, żeby bezinwazyjnie wyleczyć ten uraz. Niestety, ostatecznie musiał poddać się operacji. Teraz najważniejsze jest, żeby był pozytywnie nastawiony. Czekamy na niego wszyscy, zarówno zespół jak i kibice. Wierzymy w to, że rehabilitacja będzie przebiegała po jego myśli i wróci jeszcze silniejszy. Takie kontuzje powodują, że człowiek ma więcej czasu na przemyślenia, ku czemu Ivan też będzie miał okazję. Trzeba pamiętać, że rehabilitacja wiążę się z dużym poświęceniem. Uważam, że Ivan zdrowy i w formie będzie nam bardzo potrzebny – powiedział trener Mamrot.

Ivan, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymamy kciuki za Twoją rehabilitację i liczymy na to, że wrócisz jeszcze silniejszy. Do zobaczenia na boisku!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00