AktualnościZ Bruk-Betem Termalicą po raz dziewiąty [Historia]

Z Bruk-Betem Termalicą po raz dziewiąty [Historia]

W najbliższą sobotę Jagiellonia Białystok podejmie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Obie drużyny zmierzą się ze sobą po raz dziewiąty w historii. Bilans spotkań przemawia za ekipą Żółto-Czerwonych, którzy wygrali cztery spotkania, dwa zremisowali i dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali.

Pierwszy raz obie ekipy spotkały się niedawno, w sezonie 2015/16. Bruk-Bet był wtedy beniaminkiem ekstraklasy i w pierwszym, historycznym sezonie w elicie pokonał Jagę dwukrotnie. Zanim jednak podopieczni Piotra Mandrysza znaleźli sposób na Jagę, najpierw musieli uznać jej wyższość. W premierowym starciu kampanii 2015/16 Jaga ograła zespół z Niecieczy 2:0 po golach Patryka Tuszyńskiego i Macieja Gajosa.

W rundzie rewanżowej drużyna beniaminka zrewanżowała się Żółto-Czerwonym zwyciężając 2:0. Gole strzelali Dawid Sołdecki i Wojciech Kędziora. Mecz wywołał sporo emocji, zespół gospodarzy drugą bramkę zdobył w momencie, gdy jeden z naszych zawodników ucierpiał. Ekipa z Niecieczy kontynuowała jednak grę i w taki sposób przypieczętowała wygraną z Jagą. W dodatkowej części sezonu, w grupie spadkowej Jagiellończycy znów ulegli beniaminkowi, tym razem 0:1 przy Słonecznej po samobójczym trafieniu Igorsa Tarasovsa.

W sezonie 2016/17 wzięliśmy rewanż na ekipie Słoników. Najpierw jednak był wyjazdowy, bezbramkowy remis w rundzie jesiennej, a spotkanie było hitem kolejki. Oba zespoły znajdowały się bowiem na pierwszych dwóch pozycjach w tabeli. To jednak Żółto-Czerwoni utrzymali się w ścisłej czołówce przez cały sezon. W rundzie rewanżowej pokonaliśmy Bruk-Bet 1:0 po trafieniu Cilliana Sheridana z rzutu karnego. W grupie mistrzowskiej zaś, w ramach przedostatniej serii gier, ograliśmy zespół z Niecieczy na wyjeździe 2:1. Znów katem Słoników okazał się Sheridan, który tym razem zdobył dwie bramki.

W sezonie 2017/18 zmierzyliśmy się z Bruk-Betem po raz ostatni. Rozegraliśmy dwa mecze – w rundzie jesiennej, na inaugurację sezonu ograliśmy w delegacji Słoników 1:0 po golu Łukasza Sekulskiego z rzutu karnego. W listopadzie 2017 roku, w ramach rundy rewanżowej przy Słonecznej padł z kolei bezbramkowy remis. Było to ostatnie starcie pomiędzy tymi drużynami. Sezon oba zespoły kończyły w odmiennych nastrojach. Jaga zdobywała drugie z rzędu wicemistrzostwo Polski, a Bruk-Bet pożegnał się z elitą.

Kolejny rozdział napisany zostanie w najbliższą sobotę. Głęboko wierzymy, że znajdziemy sposób na Słoników, które po trzech latach rozłąki ponownie zawitały do ekstraklasy. Celujemy w drugą wygraną w sezonie. Bilety możesz kupić pod tym LINKIEM.

HISTORIA MECZÓW Z BRUK-BETEM TERMALICĄ:

Ekstraklasa:
2015/16: Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 2:0, Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1
2016/17: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 0:0, Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 1:2
2017/18: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 0:1, Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0

Ogółem rozegrano 8 meczów, z czego:

Zwycięstwa Jagiellonii: 4
Remisy: 2
Zwycięstwa Bruk-Betu: 2

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00