AktualnościKobeszko: Z optymizmem patrzę w przyszłość

Kobeszko: Z optymizmem patrzę w przyszłość

Już w najbliższą sobotę (07.08) zawodnicy Jagiellonii II Białystok zainaugurują sezon 2021/2022 gr I III ligi. Jagiellońskie rezerwy zmierzą się, na wyjeździe, z Legionovią Legionowo. O starcie sezonu, przygotowaniach i aktualnej sytuacji kadrowej porozmawialiśmy ze szkoleniowcem drugiej drużyny Dumy Podlasia, Wojciechem Kobeszko.

– Legionovia jest mocny zespołem, ale wydaje mi się, że nie stoimy na straconej pozycji. Jesteśmy po okresie przygotowawczym, podczas którego chłopcy dobrze pracowali. Myślimy pozytywnie przed tym spotkaniem, będziemy starali się wywalczyć komplet punktów w tym starciu. Wiadomo, że Legionovia w poprzednim sezonie należała do czołówki i uważam, że w tym sezonie będzie tak samo. Ten zespół dodatkowo wzmocnił się i jest jednym z faworytów tej ligi. Niemniej każdy solidnie pracuje i patrzy na siebie. Jedziemy tam z wiarą, że przywieziemy punkty – mówił opiekun jagiellońskich rezerw.

Jak wygląda sytuacja kadrowa w zespole jagiellońskich rezerw, jeśli chodzi o kontuzje? – Większość dotąd kontuzjowanych zawodników wraca. Niedawno treningi wznowili Płoszkiewicz, Jarmołowicz, Karpiński i Nawrocki. Do gry nie są jeszcze gotowi Zyśk i Pankiewicz, którzy cały czas zmagają się ze swoimi problemami. Zawodnicy wymienieni przeze mnie na początku są już w treningu i jeśli będzie taka potrzeba będziemy mogli z nich korzystać.

Czy latem kadrę drugiego zespołu wzmocnili jacyś nowi zawodnicy? – Nasza kadra została zbalansowana. Jesteśmy zadowoleni ze stanu osobowego. Dołączyło do nas kilku graczy – Bartek Dyszy, Bartek Wiktoruk oraz powracający z wypożyczeń Kacper Głowicki i Michał Wolanin. Liczymy również na wsparcie zawodników z pierwszego zespołu. Pozostali piłkarze zostali utrzymani w kadrze. Na ten moment mamy wybór. Na początku wybór jest zawsze, ale wydaje się, że również później będziemy mogli dostosować się do sytuacji, która nas zastanie. Poniekąd jesteśmy uzależnieni od zawodników z pierwszego zespołu. Póki co trener Mamrot daje nam piłkarzy. Wydaje się jednak, że jesteśmy na tyle zabezpieczeni, że w razie czego będziemy w stanie sobie poradzić sami.

Jak wygląda kwestia obsady bramki w Jagiellonii II Białystok? – W sparingach bronili zarówno Jakub Jasionek jak i Błażej Niezgoda. Niezgoda jest na ten moment trzecim bramkarzem w pierwszym zespole i prawdopodobnie to on jutro zacznie w naszej bramce. Kuba Jasionek również jest brany pod uwagę. Będziemy się starali zapewnić możliwość występów obu golkiperom. Jeżeli Jasionek nie będzie mógł bronić w naszym zespole to będzie grał w CLJ. Jest też Mieszko Materna, który trenuje z nami. Na ten moment pozycja bramkarza wydaje się zabezpieczona – stwierdził szkoleniowiec Jagi.

– Obecnie z optymizmem patrzę w przyszłość. Jak już powiedziałem, chłopcy podczas okresu przygotowawczego wykonali solidną pracę. Czasami przygotowania były trudne. Testowaliśmy różnych piłkarzy, schodzili gracze z pierwszego zespołu, ale wydaje się, że zrealizowaliśmy swoje założenia. Nie zmienia to faktu, że wszystko zweryfikuje liga. Do pierwszych spotkań podchodzimy ze spokojem, nadzieją i optymizmem. Chcemy się rozwijać, budować tych chłopaków i walczyć o punkty w każdym spotkaniu. Jak będzie, czas pokaże. Należy powiedzieć, że będzie sporo rotacji. Na pewno część zawodników będzie do nas schodziła z pierwszego zespołu i będzie u nas ogrywana. Trzeba pamiętać, że rezerwy też są właśnie po to. Z drugiej strony mamy swoich zawodników, więc wszystko musimy jakoś ułożyć i scalić. Część zawodników do poszczególnych spotkań nie przygotowuje się z nami tylko z pierwszym zespołem, a do nas tylko schodzą na mecze. Czasami niektórzy zawodnicy schodzą do nas na trening albo rozruch, co też pozwala lepiej zgrać się chłopakom. Jeżeli chodzi o system gry, to staramy się go utrzymywać tak jak w pierwszym zespole. To powinno zaskoczyć, ponieważ nie będzie żadnych nowości dla zawodników schodzących. Będziemy się starali współpracować, a jak to będzie wyglądało, czas pokaże – zakończył trener Kobeszko.

W trakcie okresu przygotowawczego Jagiellonia II Białystok rozegrała pięć spotkań kontrolnych. Białostoczanie 3:1 pokonali Polonię Warszawa w meczu rozegranym 31 lipca, a wcześniej 4:3 pokonali Warmię Grajewo, zremisowali 2:2 z Wigrami Suwałki oraz pokonali ŁKS Łomża 4:1.

Mecz Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok, pierwszy dla Żółto-Czerwonych w tym sezonie, rozpocznie się w sobotę, 7 sierpnia, o godzinie 16:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00