AktualnościMiłosz Skowronek trenuje z Romą

Miłosz Skowronek trenuje z Romą

Miłosz Skowronek trenuje ze słynną AS Romą! Zawodnik z rocznika 2005 Akademii Piłkarskiej Jagiellonii został zaproszony na kilkudniowe testy. Obecnie nasz piłkarz przebywa w ośrodku rzymian – Trigoria.

Największe wrażenie na naszym zawodniku zrobił ośrodek „Wilków”. – Jest on naprawdę olbrzymi. Nie zdążyłem jeszcze wszystkiego dokładnie obejrzeć, ale mają tutaj przynajmniej sześć boisk. To jednak nie wszystko, ponieważ Roma może pochwalić się również okazałym zapleczem infrastrukturalnym. Jest m.in. jadalnia, w której spotykają się wszyscy zawodnicy szkolący się w tej akademii. Poza tym panuje bardzo duży profesjonalizm – opisuje pierwsze wrażenia 16-latek.

Miłosz ma za sobą pierwsze treningi z rocznikiem 2005. – Jest z nami kilku chłopaków z rocznika 2004, ale zdecydowana większość chłopaków to moi rówieśnicy. Nie jestem jedynym zawodnikiem na testach, ponieważ poza mną przyjechali tutaj także dwaj inni zawodnicy, jeden z Chorwacji, a drugi z Łotwy. Chociaż jesteśmy nowi nie zostaliśmy pozostawieni sami sobie. Wychowankowie Romy są ciekawi, skąd przyjechałem, na pewno nie zostałem odstawiony na bok. Rozmawiamy ze sobą po angielsku. Klub również wyznaczył mi osobę, która informuje mnie gdzie i o której odbędzie się trening oraz jaki sprzęt mam ze sobą zabrać – mówi Miłosz.

Zawodnik naszej Akademii zwraca uwagę z czym Włochom kojarzy się Polska. – Oczywiście wszyscy od razu wskazywali na Roberta Lewandowskiego. Chociaż musiałem im również przypomnieć, że w ich zespole występuje Nicola Zalewski. Ogólnie bardzo sobie chwalę atmosferę tego miejsca. To bardzo ciekawe doświadczenie, które jeszcze mocniej dopinguje mnie do ciężkiej pracy, bo dzięki takiemu wyjazdowi wiem, gdzie chciałbym w przyszłości się znaleźć. Jednocześnie chciałbym przesłać pozdrowienia całej jagiellońskiej społeczności, a drużynie życzyć powodzenia w meczu z Bruk-Bet Termaliką – zakończył Miłosz Skowronek.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00