AktualnościPrikryl za trzy, czyli w prasie o Jadze

Prikryl za trzy, czyli w prasie o Jadze

Poniedziałkowa prasa obszernie podsumowuje wygraną Jagiellonii. Autorzy artykułów zgodnie podkreślają świetną formę naszej defensywy, która umiejętnie zablokowała Termalicę.

Sport
Skromna wygrana Jagiellonii. – Gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji. Jednak tylko raz udało im się przechytrzyć bramkarza gości, Tomasza Loskę. Tomas Prikryl wykorzystał niefrasobliwość defensywy zespołu z Niecieczy i uderzeniem z półwoleja otworzył wynik spotkania. Miało to miejsce w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Jagiellonia w drugiej połowie mogła podwyższyć prowadzenie.

Skuteczny powrót Mamrota. – Drugie zwycięstwo w tym sezonie do swojego konta dopisała Jagiellonia. Powrót trenera Ireneusza Mamrota można w tym momencie uznać za skuteczny. Drużyna z Białegostoku w tym sezonie zremisowała z Lechią, a później pokonała Raków i Termalice, choć momentami miała kłopoty z zespołem z Niecieczy. Mimo to Jagiellonia zalicza całkiem udany początek rundy, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami.

Kontuzja Puerto. – Wygraną 1:0 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza Jagiellonia okupiła groźnie wyglądającą kontuzją Israela Puerto, który opuścił boisko na noszach już w 33. minucie potyczki. Hiszpan z pewnością opuści kilka najbliższych spotkań białostockiego zespołu. – Aż mnie ciarki przechodzą, gdy wspomnę tę sytuację – przyznał na konferencji prasowej trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot. Do feralnego zdarzenia doszło na środku boiska, gdzie starli się Puerto i kapitan gości Piotr Wlazło.

Falstart rezerw. – Tak jak Wissa znakomicie rozpoczęła mecz, tak źle zaczęły swoją potyczkę z Legionovią rezerwy Jagiellonii. Białostoczanie szybko stracili dwie bramki i nie byli wstanie odwrócić losów meczu, ponosząc inauguracyjną porażkę. A już w najbliższą sobotę obie drużyny z naszego województwa zmierzą się w derbowej potyczce. Mecz Jagiellonia II – Wissa rozpocznie się w Białymstoku, o godz. 12.

Prikryl za trzy. – Celny strzał Czecha Tomasa Prikryla z końcówki pierwszej połowy dał Jagiellonii cenne zwycięstwo 1:0 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Pokonanie Słoników pozwoliło białostoczanom rozsiąść się (do spółki z Lechem Poznań) przynajmniej do niedzielnego popołudnia w fotelu lidera PKO Ekstraklasy. (…) Piłkarze nowicjusza ekstraklasy agresywnie doskakiwali do białostoczan i odbierali im futbolówkę. W pewnym momencie pierwszej połowy posiadanie piłki przez ekipę z Niecieczy przekroczyło 75 procent. Niesamowita statystyka. Tyle, że nic tego nie wynikało, bo znakomicie zorganizowana obrona Jagi, dowodzona przez Michała Pazdana nie dopuszczała przeciwników w pobliże bramki Xaviera Dziekońskiego. Bruk-Bet nie stworzył w ciągu całej potyczki żadnej sytuacji, którą można uznać za stuprocentową. I to też jest imponujące, tyle że za to brawa należą się Żółto-Czerwonym. (…) Znacznie lepiej tuż przed gwizdkiem na przerwę spisał się Prikryl. Po kolejnym dośrodkowaniu aktywnego na lewej stronie Bojana Nasticia obrońcy gości zbyt krótko wybili futbolówkę. Dopadł do nie czeski wahadłowy i precyzyjnym, technicznym strzałem umieścił w siatce obok bezradnego Loski.

Przemek Frankowski ponownie w „Żółto-Czerwonym” trykocie. – 26-letni pomocnik Polski do Jagiellonii trafił przed sezonem 2014/15 i w 140 ekstraklasowych występach strzelił 24 gole. Bardzo dobra postawa w barwach białostockiego zespołu pozwoliła ma na znalezienie się w reprezentacji Polski i transfer do Strażaków z Chicago. Z zespołem amerykańskiej MLS pożegnał się bramką, zdobytą w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Philadelphia Union, po czym przeniósł się do Francji. (…) Frankowski podpisał w Lens pięcioletni kontrakt. Jego nowy zespół poprzedni sezon francuskiej Ligue 1 skończył na siódmym miejscu, a nową kampanię rozpocznie niedzielnym starciem z Rennes.

Prikryl bohaterem Jagiellonii. – Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Termalikę Bruk-Bet Niecieczę 1:0. Gola na wagę trzech punktów w końcówce pierwszej połowy zdobył Tomáš Přikryl. (…) Siedem minut przed przerwą pewną obroną popisał się natomiast Xavier Dziekoński, który zatrzymał futbolówkę po celnym strzale z dystansu autorstwa Adama Radwańskiego. Chwilę później niecelnie obok bramki główkował Artem Putiwcew. Gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis, tuż przed końcem pierwszej połowy, Prikryl dopadł do piłki odbitej przez jednego z rywali i mocnym strzałem pokonał Loskę.

Super Express
Prikryl wart trzy punkty. – Jagiellonia utrzymała passę bez porażki w tym sezonie i u siebie pokonała w sobotnie popołudnie beniaminka z Niecieczy, który po dwóch remisach przegrał pierwszy mecz po powrocie do ekstraklasy. Bohaterem spotkania był Tomas Prikryl, który zdobył zwycięską bramkę dla zespołu z Białegostoku. (…) W 44. min Jesus Imaz wyłożył piłkę na linii pola karnego gości Martinowi Pospisilowi, ale czeski pomocnik uderzył wysoko nad bramką. Minutę później gola zdobył jego rodak Tomas Prikryl. Z lewej strony dośrodkował Bojan Nastic, jeden z obrońców z Niecieczy piłkę wybił, ale wprost na nogę Czecha, który – dość szczęśliwie, bo między nogami defensora Termaliki – trafił do bramki tuż przy lewym słupku.