AktualnościWojewództwo Podlaskie wspiera Jagiellonię

Województwo Podlaskie wspiera Jagiellonię

W poniedziałek, 9 sierpnia, w Ośrodku Szkoleniowym Jagiellonii Białystok odbyła się konferencja prasowa, podczas której Marszałek Województwa Podlaskiego – Artur Kosicki uroczyście wręczył czek na kwotę 500 tysięcy złotych. Województwo Podlaskie wsparło tą kwotą dwa kluby z naszego regionu. Oprócz Jagiellonii dofinansowanie otrzymała także siatkarska drużyna – Ślepsk Malow Suwałki.

– Jakiś czas temu rozstrzygnęliśmy konkurs, dotyczący wsparcia dwóch najważniejszych dyscyplin sportowych w województwie, czyli piłki nożnej i siatkowej. W puli na te półrocze przewidziany był prawie milion złotych. Półmilionowe wsparcie otrzymała drużyna Ślepsk Malow Suwałki, a drugie pół miliona trafiło do Jagiellonii Białystok – wizytówki i dumy naszego województwa. To także wspaniała atmosfera na stadionach oraz młodzież kształcąca się, trenująca i wychowująca się w Akademii Piłkarskiej Jagiellonii. Dla nas, zarządu Województwa Podlaskiego, możliwość wspierania Jagiellonii Białystok jest wielkim zaszczytem. Obecnie nasza współpraca jest przedłużana co pół toku. Myślę, że cały czas w ramach budżetu Województwa Podlaskiego jesteśmy w stanie wygospodarować odpowiednią kwotę, żeby móc wspierać zarówno Jagiellonię Białystok jak i Ślepsk Malow Suwałki. Są to zespoły, które w swoich dyscyplinach plasują się na ważnych miejscach, walczą i mają wspaniałą atmosferę. Współpraca z Jagiellonią Białystok zawsze układała się wzorowo. Naprawdę wielką przyjemnością będzie przekazanie czeku na ręce Pani Prezes. Namawiamy również wszystkich, aby przychodzili na mecze, wspierali Jagiellonię. Mam nadzieję, że wielu sportowców, zarówno grających w Ekstraklasie jak i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z Jagiellonią, uzyska dzięki temu wsparcie. Wspólnie, również z Miastem Białystok, wspieramy białostocki sport, Jagiellonię po to, żeby mogła osiągać jak największe sukcesy. Wierzę w mistrzostwo Polski i to, że dynamika rozwoju Jagiellonii będzie rosła i „Żółto-Czerwoni” będą jeszcze lepiej grali, z czego wszyscy będziemy się cieszyć. Zwycięstwa naszych drużyn powodują, że jesteśmy dumni i przysparzają nam wiele radości – powiedział Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki.

– W imieniu całego klubu chciałam podziękować za ubiegłosezonowe wsparcie i udaną współpracę. To naprawdę bardzo cenne, że w tych trudnych i niestabilnych czasach związanych z pandemią Urząd Marszałkowski, pan Marszałek Artur Kosicki, zarząd i cały sejmik wyciągnęli pomocną dłoń do sportu, nie tylko do piłki nożnej, nie tylko do Jagiellonii. Dzisiaj podpisaliśmy trzecią umową, czym wkraczamy w drugi sezon współpracy. Bardzo dziękujemy za możliwość kontynuacji. Trzecia umowa to potwierdzenie tego, że urząd jest zadowolony z tego, co Jagiellonia robi oraz tego, jak się rozwijamy dzięki temu wsparciu. Wiele jeszcze przed nami. Tak jak podkreślił pan Marszałek, potrzebujemy wsparcia całego województwa. Dziękuję za miłe słowa o tym, że jesteśmy dumą województwa. Mam nadzieję, że wszyscy państwo będziecie z nas dumni, a to wsparcie na pewno nam w tym pomoże. Za naszymi plecami odbywa się trening jednej z 18 drużyn młodzieżowych. Możemy się tu spotykać, korzystać z ośrodka i nie mówię tu tylko o pierwszej drużynie. To pomaga naszej Akademii, wszystkim drużynom. Możemy się rozwijać w wielu aspektach, ale do tego potrzebujemy, o czym powiedział pan Marszałek, wsparcia całego województwa, wszystkich kibiców. Tylko wspólnie możemy wiele osiągnąć. Wierzę, że najlepsze dopiero przed nami – powiedziała Prezes Zarządu Jagiellonii Białystok S.S.A., Agnieszka Syczewska.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00