Aktualności3. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

3. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 3. kolejka PKO BP Ekstraklasy, w której swoje serie meczów bez porażki podtrzymały m.in. Lech Poznań, Jagiellonia Białystok czy Pogoń Szczecin. Obecnie liderem tabeli jest „Kolejorz”, za którego plecami plasują się Żółto-Czerwoni.

Ekstraklasowe granie w miniony weekend rozpoczęło się meczem Górnika Łęczna z Wartą Poznań, w którym górą byli goście z Wielkopolski. Zwycięstwo poznaniaków było okazałe – 4:0. Gole dla drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Tworka strzelili Adam Zrel’ak (17’), Milan Corryn (52’, 61’) i Jan Grzesik.

W rozgrywanym w Poznaniu meczu przyjaźni pomiędzy tamtejszym Lechem i Cracovią górą byli gospodarze. Zwycięstwo podopiecznym trenera Macieja Skorży zapewniły bramki Bartosza Salamona (47’) oraz Jakuba Kamińskiego (54’). Dzięki tej wygranej „Kolejorz” przedłużył serie meczów bez porażki do trzech i wskoczył na pozycje lidera.

W trzecim spotkaniu minionej serii gier udział wziął beniaminek, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, który przyjechał do Białegostoku. W stolicy Podlasia podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego musieli uznać wyższość gospodarzy, z którymi przegrali 0:1 po golu Tomasa Prikryl (45’). Pełną relację meczową z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.

W Zabrzu miejscowy Górnik podejmował zespół Stali Mielec, który podopieczni trenera Jana Urbana pokonali 1:0 po trafieniu Jesusa Jimeneza (75’). Było to pierwsze zwycięstwo zabrzan w tym sezonie. Mielczanie natomiast po trzech kolejkach mają tylko punkt i zajmują 17. miejsce.

Niedzielne granie rozpoczęło się w Szczecinie, gdzie Pogoń podejmowała Piasta Gliwice. Szczecinianie pokonali gości ze Śląska 1:0 po trafieniu Jeana Carlosa (34’).

Kolejne z niedzielnych spotkań to krakowskie starcie Wisły z Rakowem Częstochowa. Strzelanie rozpoczęli gospodarze. Prowadzenie Wiślakom dał Yaw Yeboah (24’), a goście odpowiedzieli bramkami Marcina Cebuli (61’) i Vladislavsa Gutkovskisa (79’). Warto nadmienić, że podopieczni trenera Marka Papszuna spotkanie kończyli w osłabieniu, po tym jak w 51. minucie Giannis Papanikolaou otrzymał czerwoną kartkę.

Niedzielna odsłona trzeciej serii gier zakończona została we Wrocławiu, gdzie rozegrany został drugi w tej kolejce mecz przyjaźni. Miejscowy Śląsk podejmował w ramach tego starcia Lechię Gdańsk. W spotkaniu długo prowadzili gospodarze, dzięki bramce Dino Stigleca z 33. minuty. Gdańszczanie wyrównali pod sam koniec spotkania. Bramkę na wagę punktu zdobył, w doliczonym do drugiej połowy czasie, Tomasz Makowski.

Kolejka zakończyła się w poniedziałek, kiedy rozegrany został jeden mecz. Jedynym poniedziałkowym spotkaniem było płockie starcie miejscowej Wisły z Radomiakiem Radom. Bramka Marko Kolara (19’) zapewniła zwycięstwo płocczanom w Derbach Mazowsza.

W minionej serii gier nie odbyło się jedno z zaplanowanych spotkań. Mecz Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin został przeniesiony na środę, 15 grudnia.