AktualnościDwa miesiące przerwy Bartka Wdowika

Dwa miesiące przerwy Bartka Wdowika

Nieszczęśliwie dla lewego obrońcy Jagiellonii Białystok, Bartłomieja Wdowika, zakończyła się wtorkowa sesja treningowa. Młody defensor Żółto-Czerwonych w trakcie zajęć doznał urazu, który wymaga operacji i eliminuje go z gry na około dwa miesiące.

– Do zdarzenia doszło w trakcie wtorkowego treningu. Po jednym z pojedynków w trakcie zajęć, Bartek źle stanął. Niestety na tyle źle, że w efekcie doprowadziło to do złamania piątej kości śródstopia lewej nogi. Ten uraz ze względu na morfologię i ograniczony potencjał do zrostu kości wymaga operacji i stabilizacji złamania. Dlatego podjęliśmy decyzję o wykonaniu stosownego zabiegu, który w najbliższy czwartek przeprowadzi klubowy lekarz Krzysztof Koryszewski. Na ten moment prognozujemy, że przerwa Bartka potrwa od ośmiu do dziewięciu tygodni – mówi Marcin Piechowski, klubowy fizjoterapeuta.

– Szkoda bo Bartek łapał akurat wysoką formę. Widać to było zarówno na ostatnich treningach, jak i w trakcie spotkań ligowych, kiedy dał dwie, bardzo dobre zmiany. Coraz mocniej naciskał na to, żeby wskoczyć do pierwszej jedenastki. Musimy powiedzieć wprost, że mamy pod tym względem sporego pecha, gdyż ostatnie kontuzje są urazami mechanicznymi. W trakcie ostatniego meczu wypadł nam Israel, teraz Bartek, który na pewno będzie pauzować jeszcze dłużej. Mamy nadzieję, że czwartkowa operacja przebiegnie pomyślnie i Bartek szybko do nas wróci – dodaje Ireneusz Mamrot, trener Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00