AktualnościOceny i wsparcie, czyli w prasie o Jadze

Oceny i wsparcie, czyli w prasie o Jadze

Dzisiejszy przegląd prasy zdominował temat przyznania dofinansowania w wysokości pół miliona złotych Jagiellonii Białystok na cele sportowe i organizacyjne. Są też między innymi oceny za sobotni mecz z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Kurier Poranny

Defensorzy i Imaz najwyżej ocenieni. – Jagiellończycy zasłużyli za wygrany 1:0 mecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza na dobre oceny, szczególnie za grę defensywną. Ale najwyższą notę dostał od nas zawodnik ofensywny. Kto? Jak oceniliśmy wszystkich piłkarzy Żółto-Czerwonych? Zapraszamy do galerii. Wysokie noty zebrali zawodnicy defensywni, czyli Michał Pazdan, Błażej Augustyn i wahadłowi – Bojan Nastić, Tomas Prikryl (cała czwórka dostała siódemki). Najwyższą oceną może pochwalić się jednak dyrygent gry ofensywnej – Jesus Imaz, który otrzymał ósemkę.

Województwo Podlaskie wspiera Jagiellonię. – Prezes Jagiellonii Białystok Agnieszka Syczewska odebrała podczas briefingu prasowego czek na pół miliona złotych, który w imieniu samorządu wojewódzkiego wręczył marszałek Artur Kosicki. Podobną kwotę dostał siatkarski klub Ślepsk Malow Suwałki. Zastrzyk finansowy dla białostockiego klubu to kontynuacja dotychczasowej współpracy. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój bazy szkoleniowej, wynagrodzenia trenerów, sprzęt sportowy, wyjazdy drużyn na mecze oraz wsparcie i szkolenie drużyn młodzieżowych Jagi.

Onet.pl

Jaga w czubie tabeli. – Za nami niemal wszystkie spotkania 3. kolejki PKO Ekstraklasy. W poniedziałkowym meczu Wisła Płock pokonała na swoim stadionie Radomiaka Radom 1:0, dzięki czemu awansowała na 13. miejsce w tabeli. Jej liderami są ex aequo Jagiellonia Białystok i Lech Poznań. Do tej pory rozegranych zostało osiem spośród dziewięciu meczów 3. kolejki PKO Ekstraklasy. W najciekawszych ze spotkań Lech pokonał Cracovię 2:0, a Jagiellonia wygrała z Termalicą 1:0. Kolejną kompromitującą porażkę zaliczył z kolei beniaminek z Łęcznej. Górnik przegrał na własnym stadionie z Wartą Poznań aż 0:4.

TVP Białystok

Pół miliona złotych dla Jagiellonii Białystok na szkolenia młodych piłkarzy i współzawodnictwo przekazał samorząd województwa. To wsparcie największego klubu sportowego w regionie oraz promocja województwa. Czek symboliczny, wsparcie – realne. Pięćset tysięcy złotych z kasy samorządu województwa trafi na wynagrodzenia dla kadr szkoleniowych, podnoszenie ich kwalifikacji czy wynajem obiektów treningowych i zgrupowania.

5 juniorskich zespołów zagra w tym sezonie w lidze centralnej. Wśród nich – drużyna z rocznika 2006. Mają treningi 5 razy w tygodniu, po 90 minut. Pod okiem szkoleniowców Jagiellonii trenują od najmłodszych lat. Gra w zespole U-17 na poziomie krajowym to już prosta droga do prawdziwej, wymarzonej kariery. Do niej – prowadzi ciężka praca, wyrzeczenia i… trenerzy. – Za rok, za dwa, za trzy zaczną pukać do tej piłki seniorskiej, więc naszym zadaniem jest przygotować zawodnika, żeby był odpowiednio wyposażony w te narzędzie techniczno-taktyczne, motoryczne, ale również mentalne – podkreślił Przemysław Papiernik, trener zespołu U-17, Jagiellonia Białystok. 

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00