AktualnościMamrot: Z Lechią czeka nas trudny mecz

Mamrot: Z Lechią czeka nas trudny mecz

– Nie było zaskoczenia. Dla mnie to już czwarta albo piąta edycja i za każdym razem przeciwnikiem w pierwszej rundzie jest zespół z Ekstraklasy. Wyjątek był raz, w sezonie kiedy dotarliśmy do finału. Wówczas zaczynaliśmy od meczów z zespołem z niższej ligi – powiedział trener Ireneusz Mamrot po losowaniu 1/32 finału Pucharu Polski, w wyniku którego los skojarzył Jagiellonię Białystok na tym etapie rozgrywek z Lechią Gdańsk.

– To niesamowity splot okoliczności, który nas dotyka. Nie mamy wpływu na losowanie, trzeba po prostu zagrać. Plus jest taki, że gramy u siebie, co jeszcze nigdy nam się nie zdarzyło. Moim zdaniem trochę szkoda. Uważam, że niektóre zespoły powinny być rozstawiane, ponieważ dla drużyn z niższych lig to jest atrakcja, kiedy mogą grać z ekstraklasowiczami. Tymczasem mamy pary, w których mierzą się zespoły niżej klasyfikowane czy pary ekstraklasowe. Skupiamy się na tym, żeby wygrać ten mecz, to będzie dla nas najważniejsze. Trafiliśmy na zespół, który w ostatnich latach odgrywał ważną rolę w Pucharze Polski – mówił szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Tak się składa, że mój mecz w Pucharze Polski z Lechią Gdańsk to było finałowe spotkanie, które bardzo dobrze pamiętam. Pewnie zapamiętam to na zawsze, chociaż łatwiej byłoby wyrzucić to z pamięci, gdyby udało się Lechii zrewanżować. Nie będziemy tutaj nikogo straszyć. To jest sport, rywalizacja. Zawsze ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Tak jak powiedziałem przed meczem ligowym, nasze starcia z Lechią stoją na dobrym poziomie sportowym i zawsze są wyrównane. Myślę, że teraz też tak będzie. Czeka nas trudny mecz. Zarówno dla całego zespołu jak i dla kibiców Puchar jest bardzo ważny, tak do tego podejdziemy – stwierdził opiekun białostoczan.

– Puchar Polski to takie rozgrywki, w których nie możesz przegrać spotkania. Nie ukrywam się, że cieszę się z tego, że to jest mecz u siebie. Jeśli gralibyśmy z zespołem niżej klasyfikowanym byłaby konieczność dalekiego wyjazdu. Tym razem mecz będziemy grali w Białymstoku, z czego jesteśmy zadowoleni. Mam nadzieję, że nic złego nie wydarzy się, jeśli chodzi o kwestie pozasportowe. Mam na myśli pandemię. Liczę na to, że kibice przyjdą na to spotkanie. Ostatnie mecze toczone były przy fantastycznej atmosferze – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00