AktualnościW sobotę Derby Podlasia w III lidze

W sobotę Derby Podlasia w III lidze

Już w najbliższą sobotę (14.08) rezerwy Jagiellonii Białystok rozegrają swój pierwszy domowy mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Rywalem białostoczan będzie inny zespół z województwa podlaskiego, Wissa Szczuczyn.

Pierwszej kolejki Jagiellończycy nie zapamiętają najlepiej. Na inauguracje podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki mierzyli się, na wyjeździe, z Legionovią Legionowo, z którą przegrali 0:2 po golach Papazjana i Koziary. Po tamtym spotkaniu trener Wojciech Kobeszko nie krył niezadowolenia. – Jestem bardzo zawiedziony postawą zespołu i podejściem do tej rywalizacji. Spodziewałem się zdecydowanie więcej po drużynie. Przegraliśmy zasłużenie, jedynie w drugiej części meczu zaprezentowaliśmy się dość dobrze, ale nie na tyle, by odrobić straty. Przed przerwą, na samym początku rywalizacji mieliśmy dobrą sytuację do strzelenia gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony do strzału doszedł Michał Samborski, ale uderzył wysoko nad bramką. Zespół gospodarzy był konkretny w swoich poczynaniach i w pierwszej połowie nas zdominował. Musimy popracować nad sferą mentalną, ponieważ oczekuję zdecydowanie innego podejścia do kolejnych meczów – mówił opiekun białostoczan.

Żółto-Czerwoni okazję do rehabilitacji będą mieli już niebawem. Dokładnie w sobotę, 14 sierpnia, kiedy do Białegostoku, na teren Ośrodka Szkoleniowego przy ul. Elewatorskiej, przyjadą zawodnicy Wissy Szczuczyn. Zespół ze Szczuczyna to beniaminek tego sezonu trzecioligowych zmagań. Piłkarze z północnej części województwa podlaskiego z przytupem rozpoczęli zmagania w tej klasie rozgrywkowej. Na inauguracje pokonali bowiem, 3:1, Błoniankę Błonie po golach Zalewskiego, Buzuna i Radzikowskiego. Teraz będą chcieli udowodnić, że w gronie trzecioligowców nie znaleźli się przypadkiem. Co ciekawe, w jak najlepszej realizacji przedsezonowych założeń mają pomóc zawodnicy dobrze znani kibicom Jagiellonii z występów w różnych drużynach naszego klubu. Jednym z nich jest bramkarz, Hubert Gostomski, do niedawna broniący barw Jagi.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn, rozgrywanego w ramach 2. kolejki gr. I III ligi, w sobotę (14.08) o godzinie 12:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00