AktualnościCLJ U-18: Na inaugurację wyjazdowy mecz ze Stalą

CLJ U-18: Na inaugurację wyjazdowy mecz ze Stalą

Już w najbliższą niedzielę (15.08) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zainaugurują sezon 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. W swoim pierwszym meczu tej odsłony zmagań zmierzą się, na wyjeździe, ze Stalą Rzeszów.

W trakcie przygotowań do startu nowej kampanii w ramach CLJ podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego nie próżnowali. Rozegrali wiele spotkań kontrolny, m.in. z seniorami Olimpii Zambrów czy Znicza Biała Piska. Rywalizowali również na turnieju towarzyskim z Zabrzu, w którym mieli szanse sprawdzić się na tle silnych drużyn z ich kategorii wiekowej. Na Śląsku sprawdzili się na tle m.in. Legii Warszawa czy GKS-u Katowice. Zajęli 4. miejsce w swojej grupie.

– Wszyscy pracowali bardzo mocno i jestem zadowolony z tego, że miałem okazję przyjrzeć się im. Dostali równą ilość minut do gry. To dla nas dobry materiał poglądowy przed zbliżającymi się spotkaniami o stawkę. Generalnie, jesteśmy zadowoleni z tego, że wzięliśmy udział w tym turnieju. Mecze z krajową czołówką pokazały, nad czym musimy pracować, gdzie mamy deficyty, ale też atuty – tak po wyżej wspomnianym turnieju mówił szkoleniowiec Jagiellończyków, trener Krzysztof Zalewski.

Jeżeli chodzi o poprzedni sezon, to na jego finiszu białostoczanie zajęli 10. miejsce z dorobkiem 39 punktów na koncie i bilansem 11 zwycięstw, sześciu remisów i 13 porażek. Pod koniec tamtej kampanii zanotowali bardzo dobrą serię kilku meczów z rzędu bez porażki, a talentem błysnął Krzysztof Toporkiewicz, autor kilkunastu bramek w ligowych zmaganiach.

Co do niedzielnych rywali Jagiellończyków, czyli rzeszowskiej Stali, jest to zespół, który w zeszłym sezonie nie rywalizował w CLJ. W poprzedniej kampanii rzeszowianie występowali w Lidze Makroregionalnej U-19. Swoją promocję do CLJ-otki przypieczętowali w ostatnim meczu sezonu, w którym 2:1 pokonali Koronę II Kielce.

Początek spotkania Stal Rzeszów – Jagiellonia Białystok, rozgrywanego w ramach pierwszej kolejki sezonu 2021/2022 CLJ, w niedzielę, 15 sierpnia, o godzinie 12:00. Mecz odbędzie się w Stalowej Woli.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00