AktualnościIII liga: Wygrana z Wissą

III liga: Wygrana z Wissą

Zwycięstwem 3:0 zakończył się sobotni (14.08), domowy mecz rezerw Jagiellonii Białystok, w którym Żółto-Czerwoni podejmowali przy Elewatorskiej beniaminka trzecioligowych zmagań, Wissę Szczuczyn.

Dla Jagiellończyków był to drugi mecz w tym sezonie. W inaugurującym niedawno rozpoczęte rozgrywki starciu białostoczanie, na wyjeździe, mierzyli się z Legionovią Legionowo. Tamto spotkanie druga drużyna Jagi przegrała 0:2 po trafieniach Papazjana (7’) i Koziary (24’). Tym razem to Żółto-Czerwoni okazali się lepsi od rywali. Podejmowali przy Elewatorskiej innego trzecioligowca z Podlasia, Wissę Szczuczyn. Wygraną 3:0 zapewniły trafienia Głowickiego (23’) z rzutu karnego, Mudrinskiego (34’) oraz Kostala (63’).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Wojciecha Kobeszkę. – To okazało zwycięstwo, ale podtrzymuje swoją opinię sprzed meczu. To nie było łatwe spotkanie. Graliśmy przy dużym upale, do tego dochodzi sztuczna płyta, co nie sprzyja graniu w piłkę. Niemniej chłopcy stanęli na wysokości zadania. Dobrze operowaliśmy dzisiaj piłką. Na początku spotkania jeszcze się gubiliśmy, ale później się rozkręciliśmy. Po pierwszej bramce zeszło ciśnienie. Dominowaliśmy na boisku i decydowaliśmy o przebiegu gry. Gratuluje drużynie. Uważam, że wygraliśmy dzisiaj zasłużenie – powiedział opiekun białostoczan. Pełnej wypowiedzi można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Swój kolejny mecz ligowy podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki rozegrają już w najbliższą środę, 18 sierpnia. Zmierzą się wtedy, na wyjeździe, z zespołem Unii Skierniewice. Początek tego spotkania o godz. 18:00.

2. kolejka gr. I III ligi

Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn 3:0 (2:0).

Gole: Głowicki 23’ (K); Mudrinski 34’; Kostal 63’.

Skład Jagiellonii II: Niezgoda – Głowicki, Czerech, Dyszy, Żukowski (K), Matus (Wasilewski 75’), Orpik (Nawrocki 46’), Wiktoruk (Żabiuk 70’), Kostal, Wrzesiński (Surzyn 46’), Mudrinski (Samborski 46’).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00