AktualnościZatrzymać Lukasa, czyli w prasie o Jadze

Zatrzymać Lukasa, czyli w prasie o Jadze

Poniedziałkowa prasa szeroko mecz z Górnikiem Zabrze. Głównym zadaniem „Żółto-Czerwonej” defensywy będzie zatrzymanie Lukasa Podolskiego.

Sport
Udany początek sezonu. – Jedenastka z Białegostoku jest póki co jednym z największych wygranych początku ligowych rozgrywek. (…) Dobre wyniki zespołu z Białegostoku, po tym co było wiosną, kiedy gra nie szła, były kiepskie wyniki, a zawodnicy byli wygwizdywani przez swoich fanów, zbiegła się z powrotem na Podlasie doświadczonego trenera. Mamrot w krótkim czasie odpowiednio poukładał wszystkie klocki i – co pokazał mecz z silnym w naszej lidze Rakowem – Jagiellonia znowu, jak to było w ostatnich latach jest groźna dla najlepszych. Na plus drużyny na pewno defensywa, gdzie są tacy wyjadacze, jak pozyskany latem Michał Pazdan czy Błażej Augusty, notabene w przeszłości obaj grali w Górniku, z którym w najbliższy poniedziałek przyjdzie im się zmierzyć. Nieco gorzej jest w ofensywie, ale póki z przodu jest Imaz, to wszystko jest możliwe. Tutaj warto dodać, że 30-letni ofensywny zawodnik na swoim koncie w ekstraklasowych bojach ma już 48 bramek i wspólnie z Robertem Pichem ze Śląska zajmuje pozycję numer 7 w rejestrze najskuteczniejszych obcokrajowców w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej. Przed nim do prześcignięcia Kasper Hamalainen (54) i Christian Gytkjaer (55), którzy jeszcze być może tej jesieni zostaną przeskoczeni przez bramkostrzelnego Hiszpana.

Kurier Poranny
Kto w miejsce Israela? – W poniedziałek do Białegostoku przyjedzie jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów – Górnik Zabrze, z Lukasem Podolskim na czele. Kto z piłkarzy Jagiellonii ma zatrzyma niemieckiego mistrza świata i jego kolegów? Trener Ireneusz Mamrot ostatnio nie dokonywał zmian w wyjściowej jedenastce. Teraz będzie musiał to zrobić. (…) Bogdan Tiru. Tu dojdzie do wymuszonej zmiany, bo w starciu z Bruk-Betem Nieciecza kontuzji doznał Israel Puerto. Rumun już w starciu ze Słonikami udanie zastąpił Hiszpana. Pora na występ od pierwszej minuty. (…) Taras Romanczuk. Trudno sobie wyobrazić środkową linię Jagiellonii bez jej kapitana, który jest sercem i płucami zespołu. Można stawiać na niego w ciemno, jeśli chodzi o podstawowy skład.

Jaga chce zatrzymać Podolskiego. – Podpisanie przez urodzonego w Gliwicach zawodnika kontraktu z Górnikiem było hitem letniego okienka transferowego. Zabrzanie zanotowali ogromny wzrost sprzedaży klubowych gadżetów, a na mecz z Lechem Poznań przyszło ponad 18 tysięcy kibiców. Podolski pokazał kilka znakomitych zagrań, ale generalnie nie okazał się bohaterem gospodarzy, którzy przegrali z Kolejorzem 1:3. – Ludziom się wydaje, że przyjeżdża zawodnik i z niczego będzie od razu najlepszy. Niestety, choćby był to Messi, czy inny piłkarz, to musi upłynąć trochę czasu, by wszedł on na odpowiednie obroty – zaznacza defensor Jagiellonii Michał Pazdan. „Minister obrony” podlaskiej drużyny miał okazję grać przeciwko niemieckiemu mistrzowi świata w marcu, w meczu ligi tureckiej.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00