AktualnościIII liga: Wyjazdowe starcie z Unią Skierniewice

III liga: Wyjazdowe starcie z Unią Skierniewice

Już w najbliższą środę (18.08) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w trakcie trwającego sezonu gr. I III ligi. Będzie to wyjazdowe spotkanie z Unią Skierniewice, które odbędzie się w ramach 3. serii gier.

Za Żółto-Czerwonymi dwie kolejki rozpoczętej w pierwszy weekend sierpnia kampanii 2021/2022 na trzecioligowych boiskach. W inauguracyjnej serii gier podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki mierzyli się, na wyjeździe, z Legionovią Legionowo, z którą przegrali 0:2 (Papazjan 7’; Koziara 24’). Z kolei w ostatniej kolejce, która została rozegrana w dniach 13 – 14 sierpnia, jagiellońskie rezerwy podejmowały, przy Elewatorskiej, Wissę Szczuczyn. „Derby Podlasia” odbyły się w sobotę, 14 sierpnia, o godz. 12:00. Drugi zespół „Dumy Podlasia” pokonał drużynę ze Szczuczyna 3:0 (Głowicki 23’ z rzutu karnego; Mudrinski 34’; Kostal 63’). Zwycięstwo i porażka przełożyły się na trzy punkty i 8. miejsce w tabelipo dwóch kolejkach. Teraz białostoczanie będą chcieli ponownie dobrze zaprezentować się w ligowym starciu.

– To okazałe zwycięstwo, ale podtrzymuje swoją opinię sprzed meczu. To nie było łatwe spotkanie. Graliśmy przy dużym upale, do tego dochodzi sztuczna płyta, co nie sprzyja graniu w piłkę. Niemniej chłopcy stanęli na wysokości zadania. Dobrze operowaliśmy dzisiaj piłką. Na początku spotkania jeszcze się gubiliśmy, ale później się rozkręciliśmy. Po pierwszej bramce zeszło ciśnienie. Dominowaliśmy na boisku i decydowaliśmy o przebiegu gry. Gratuluje drużynie. Uważam, że wygraliśmy dzisiaj zasłużenie – to słowa szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Wojciecha Kobeszki, po wygranym starciu z Wissą Szczuczyn (3:0).

Pomimo wygranej w spotkaniu ze szczuczynaniami należy wspomnieć o urazie Mikołaja Nawrockiego, który opuścił murawę w asyście kolegów z zespołu. Kontuzja uniemożliwi mu występ w starciu z Unią Skierniewice i prawdopodobnie wykluczy go z gry na dłuższy okres.

Słowo jeszcze o zespole naszych środowych rywali, czyli Unii Skierniewice. Zespół z województwa łódzkiego już trzeci sezon z rzędu występuje na trzecioligowych boiskach. Skierniewiczanie poprzednią kampanię zakończyli w czołowej ósemce, zajmując 5. miejsce na koniec rozgrywek. W tym sezonie natomiast mają, po dwóch rozegranych kolejkach, komplet punktów (sześć), zdobyty dzięki dwóm zwycięstwom. Unia pozostawiła już w pokonanym polu Polonię Warszawa, wygrywając 2:1 (Makuch 63’; Sabiłło 75’ – Paczuk 43’), oraz Błoniankę Błonie, wygrywając 1:0 (Sabiłło 48’). Dzięki tym wiktoriom zawodnicy z łódzkiego są aktualnie wiceliderami tabeli.

Początek meczu Unia Skierniewice – Jagiellonia II Białystok w środę, 18 sierpnia, o godzinie 17:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00