AktualnościMatysik: Chcę się stale rozwijać

Matysik: Chcę się stale rozwijać

Jako młody chłopak marzyłem, aby zadebiutować w pierwszym zespole. Dzisiaj Klub pokazał, że mi ufa i przedłużył ze mną umowę – powiedział Miłosz Matysik po podpisaniu nowej umowy z Jagiellonią.

W czwartek młody defensor zawarł nowy kontrakt z „Żółto-Czerwonymi”. – Rozpoczynając przygodę z Jagiellonią jako młody chłopak marzyłem, aby zadebiutować w pierwszym zespole. Ten cel udało mi się zrealizować w lutym. Dzisiaj Klub pokazał, że mi ufa i przedłużył ze mną umowę. To moja motywacja. Chcę zdobywać doświadczenie na boiskach Ekstraklasy, ciężko pracować i trenować – deklaruje 17-latek.

Miłosz przechodzi obecnie rehabilitację po kontuzji kolana. – Ze zdrowiem jest dużo lepiej. Treningi przeprowadzam na coraz większej intensywności, powoli wracam do biegania. Na razie rehabilituję się, ale jestem zmotywowany, aby w dobrej dyspozycji wrócić na boisko, od czego dzieli mnie coraz mniej czasu – zaznacza zawodnik.

Matysik nie może doczekać się już powrotu do treningów i współpracy z bardziej doświadczonym Michałem Pazdanem. – Cieszę się, że Michał wrócił do Jagiellonii. To bardzo doświadczony zawodnik, od którego można się dużo nauczyć. Sam jestem młodym piłkarzem i wiem ile mogą mi dać treningi z takim piłkarzem jak Pazdan – podkreśla wychowanek rocznika 2004.

Jakie cele młody zawodnik stawia przed sobą? – Przede wszystkim zależy mi na stałym rozwoju oraz poprawie umiejętności – zakończył Miłosz Matysik.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00