AktualnościNowy prezes i wnioski, czyli w prasie o Jadze

Nowy prezes i wnioski, czyli w prasie o Jadze

Czwartkowa prasa komentuje wybory na prezesa PZPN. Ponadto są w niej wnioski po meczu Jagiellonii z Górnikiem Zabrze.

Sport
Ryszard Karalus o nowej misji Cezarego Kuleszy. – Proszę popatrzeć jakie postępy zrobiła Jagiellonia w ostatnich 10 latach, w okresie kiedy Cezary Kulesza był prezesem. Jak to wszystko się poukładało, jak to wygląda teraz. Jasne, to praca zbiorowa, wysiłek organizacyjny wielu osób, ale ktoś tym zarządzał. Jest bardzo komunikatywny. Jestem optymistą jeżeli chodzi o jego działania. (…) Na pewno powinien być jakiś narodowy model szkolenia. Dla mnie od lat to dziwna sprawa, że w kraju który liczy prawie 40 milionów ludzi, nie potrafimy wyszkolić 30-40 piłkarzy którzy nie mówię, że reprezentowaliby poziom światowy, ale taki w miarę solidny europejski. Spójrzmy na te pucharowe rozgrywki, czy my mamy jakiś zespół, który samymi Polakami dałby radę dostać się do takich rozgrywek, jak Liga Europy? Nie potrafimy o to zawalczyć, bo widzimy jakie w tych pucharach padają wyniki.

Kurier Poranny
Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN. – Cezary Kulesza prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej! Na głosowaniu podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego PZPN były szef Jagiellonii Białystok pokonał Marka Koźmińskiego. Na Kuleszę głosowało 92 delegatów, a na jego kontrkandydata – 23.

Wnioski po meczu z Górnikiem. – Porażka 1:3 z Górnikiem Zabrze była kubłem zimnej wody na głowy kibiców Jagiellonii Białystok, którzy po udanym starcie sezonu w wykonaniu Żółto-Czerwonych zaczęli wierzyć w to, że Jaga znów będzie walczyła o najwyższe cele. Z drugiej strony, jedna wpadka wcale tych marzeń nie przekreśla. Jakie jeszcze wnioski nasunęły się nam po starciu z Zabrzanami i czwartej kolejce PKO Ekstraklasy. Po porażce Jagiellonii w komentarzach internetowych pojawiło się czarnowidztwo i ostra, często przesadna krytyka. Czy słusznie? Naszym zdaniem, nie! To tylko jedna wpadka, białostoczanie wciąż są na ligowym podium i słaby mecz z zabrzanami nie przekreśla ich dotychczasowego dorobku. Najważniejsze, by szybko się zrehabilitować za porażkę i wrócić do punktowania. (…) Mecz z Górnikiem obejrzało 10 342 kibiców. Biorąc pod uwagę nietypowy termin (poniedziałek) to naprawdę budząca podziw frekwencja. Niestety, po takim występie białostockim piłkarzom trudno będzie na kolejne mecze znów ściągnąć tylu widzów na trybuny. Na taki kapitał trzeba ciężko i mozolnie pracować, a łatwo go roztrwonić.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00