AktualnościCLJ U-17: Inauguracja sezonu juniorów młodszych

CLJ U-17: Inauguracja sezonu juniorów młodszych

Już w najbliższą sobotę czeka nas inauguracja sezonu 2021/2022 w Centralnej Lidze Juniorów U-17. W trakcie nadchodzącej kampanii na tym szczeblu będą rywalizowały aż dwie jagiellońskie drużyny – rocznik 2005 i 2006.

Starsza z drużyn, prowadzona przez trenera Tomasza Bernatowicza, rywalizację w tej klasie rozgrywkowej rozpocznie od domowego starcia z Polonią Warszawa, które rozpocznie się w sobotę, 20 sierpnia, o godz. 12:00 na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii Białystok. Przypominamy, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Poprosiliśmy trenera Bernatowicz o kilka słów komentarza przed tym starciem. – Podchodzimy do tego meczu jak zawsze, czyli z chęcią wygrania. Niemniej mamy pewne cele do zrealizowania, które chcemy osiągnąć podczas spotkania. Jeżeli chodzi o kadrę, to mogę powiedzieć, że nasz skład jest prawie optymalny. Zeszło do nas czterech zawodników z zespołu U-18. Muszę powiedzieć, że sam jestem ciekawy tego, jak to będzie wyglądało. Jesteśmy optymistami. Wierzę w te drużynę, już trochę ją poznałem. Rywale na pewno nie będą mieli z nami łatwo – powiedział opiekun zespołu juniorów młodszych Jagi.

Jeżeli chodzi o młodszy z zespołów, czyli drużynę z rocznika 2006, to drużyna prowadzona przez trenera Przemysława Papiernika do ligowej rywalizacji w tym sezonie przystąpi w Urszulinie, gdzie zmierzy się w ramach wyjazdowego starcia z Legią Warszawa. Początek tego spotkania w sobotę, 21 sierpnia, o godzinie 12:00.

O przedmeczową wypowiedź poprosiliśmy szkoleniowca AP Jagiellonii Białystok (2006), Przemysława Papiernika. – Do gry w CLJ U-17 podchodzimy przede wszystkim patrząc na to, że mamy możliwość sprawdzenia się na poziomie centralnym jako rocznik młodszy. Tylko trzech, czterech chłopaków w naszej drużynie to zawodnicy z rocznika 2005. Patrzymy na to bardziej jak na dużo doświadczenie. Zobaczymy, czy sprostamy temu wyzwaniu. Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć po 14. kolejce. Do każdego meczu będziemy przystępowali z nadzieją, aspiracjami i celami. Chcemy powalczyć w tej lidze o jak najwięcej. Co to znaczy? Przede wszystkim interesuje nas cel wynikowy, czyli utrzymanie, ale poza tym celem kryje się mnóstwo innych rzeczy, jak rozwój zawodników, zarówno pod kątem techniczno-taktycznym jak i mentalnym. Zwłaszcza drugi z wymienionych czynników będzie miał duże znaczenie w tej lidze. Jeśli damy radę pod kątem mentalnym będzie dobrze, o poziom techniczno-taktyczny jestem spokojny. Będą widoczne duże różnice fizyczne czy motoryczne, natomiast my chcemy grać mądrze, sprytem i inteligencją piłkarską. Zobaczymy, sami jesteśmy ciekawi. Wiążemy z tą ligą duże nadzieje. Oczekiwania mamy takie, żeby wypaść w niej jak najlepiej. Uważam, że jest to fajne pole doświadczalne dla chłopaków, możliwość wypromowania się.

Jak wygląda sytuacja kadrowa w zespole z rocznika 2006? – Pozytywnie. W zasadzie wszyscy są do dyspozycji. Dołączyło do nas kilku nowych chłopaków z rocznika 2006 plus kilku chłopaków z rocznika 2005. Tam może mieliby nieco mniejsze szanse gry, a tutaj one wzrastają. Zobaczymy jak ta mieszanka zafunkcjonuje. Oczywiście każdy mecz to osobna historia. Na początek zmierzymy się, na wyjeździe, z Legią, czyli zdecydowanym faworytem rozgrywek. Niemniej nie mamy nic do stracenia. Chcemy się przeciwstawić, zagrać mądrze. Wiadomo, że po drugiej stronie jest duża jakość, duża siła, także piłkarska. Łatwo nie będzie.

Ile nowych twarzy pojawiło się w zespole? – Nasza kadra nieco zmieniła się w stosunku do ubiegłego sezonu. Dwóch chłopaków, Miłosz Piekutowski i Jan Faberski, oraz Hubert Leopold, który dołączył do nas niedawno, poszli grać wyżej jako zawodnicy wyróżniający się. Pozostali zostali, do których doszło kilku chłopaków sprowadzonych. Doszło do nas pięciu chłopaków. Zweryfikuje ich liga, ale my w nich wierzymy. Wiadomo, że u różnych piłkarzy inaczej przebiega proces adaptacji. Wierzymy w to, że się rozwiną oraz w to, że nam pomogą i my im pomożemy. Niemniej mecze sparingowe to nie mecze ligowe. Natomiast jesteśmy dobrej myśli.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00