AktualnościIII liga: O kolejne punkty rezerwy powalczą z Polonią

III liga: O kolejne punkty rezerwy powalczą z Polonią

Już w najbliższą sobotę (21.08) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Rywalem podopiecznych trenera Wojciecha Kobeszki będzie Polonia Warszawa.

W trzech dotychczas rozegranych kolejkach Żółto-Czerwoni zgromadzili na swoim koncie sześć punktów dzięki dwóm zwycięstwo. Dotychczasowy bilans spotkań jagiellońskich rezerw na trzecioligowych boiskach uzupełnia jedna porażka, poniesiona w inauguracyjnej kolejce, na wyjeździe, z Legioniovią Legionowo. Wówczas podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki ulegli zespołowi z Mazowsza 0:2 po golach Papazjana i Koziary. Później przyszły dwie wygrane z rzędu – domowe zwycięstwo nad innym podlaskim zespołem, Wissą Szczuczyn, 3:0 (Głowicki z rzutu karnego 23’; Mudrinski 34’; Kostal 63’) oraz wyjazdowa wiktoria nad Unią Skierniewice 2:1 (Samborski 5’; Kostal 81’ – Sabiłło 90’).

– Byliśmy konkretniejsi, mieliśmy więcej sytuacji. W tym meczu było dużo walki, więc tym bardziej cieszy mnie, że stanęliśmy dzisiaj na wysokości zadania, jeżeli chodzi o charakter i cechy wolicjonalne. To są czynniki, których nie powinno zabraknąć w żadnym z naszych meczów. Za to brawa i gratulacje dla zespołu, który wykonał dzisiaj kawał dobrej roboty. Nie mogliśmy dzisiaj skorzystać z Huberta Karpińskiego, któremu przyplątał się drobny uraz podczas meczu CLJ. Zabrakło też Michała Wolanina, który nie mógł dzisiaj z nami jechać. Z kolei Kuba Jarmołowicz, podczas jednego z ostatnich sparingów drużyny występującej w CLJ, złamał nos. Trenuje już w masce, ale jeszcze nie jest do końca gotowy do meczu. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w sobotę. Na ten moment można powiedzieć, że kadra jest zabezpieczona. Mamy opcje na różne pozycje i z nich korzystamy – to słowa szkoleniowca jagiellońskich rezerw po wygranym 2:1 wyjazdowym boju z Unią Skierniewice, rozegranym w ramach 3. kolejki.

Słowo o zespole naszych najbliższych rywali. Polonia Warszawa zajmuje aktualnie 13. miejsce w składającej się z 19 drużyn tabeli z dorobkiem trzech punktów na koncie i bilansem zwycięstwa i porażki. Tu trzeba nadmienić, że warszawianie rozegrali o jedno spotkanie mniej od reszty stawki. Taki stan rzeczy nie wynika z żadnej absencji czy przełożonego meczu. W tym sezonie gr. I III ligi do rywalizacji przystąpiła nieparzysta liczba 19 drużyn, wobec czego co kolejkę jedna ekipa pauzuję. W drugiej serii gier padło na Polonię Warszawa. Jeżeli zaś chodzi o wspomniane wyniki to prezentują się one następująco – przegrana 1:2 z Unią Skierniewice na inaugurację (Paczuk 43’ – Makuch 63’; Sabiłło 75’) oraz wygrana 3:0 z Błonianką Błonie w poprzedniej kolejce (Kluska 57’; Piątek 59’; Pieczara 73’).

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Polonia Warszawa w najbliższą sobotę, 21 sierpnia, o godzinie 15:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00