AktualnościImaz: To nie był nasz mecz

Imaz: To nie był nasz mecz

– Dzisiaj było podobnie jak w poprzednim sezonie, kiedy strzeliłem tu gola, który później został uznany za bramkę sezonu. Tamten mecz jednak przegraliśmy. To trafienie to mój kolejny gol, ale nie ma dla mnie znaczenia, ponieważ przegraliśmy. Zagraliśmy dzisiaj bardzo źle, zwłaszcza w pierwszej połowie – powiedział zawodnik Jagiellonii Białystok, Jesus Imaz, po przegranym 1:2 sobotnim (21.08), wyjazdowym meczu z Cracovią, rozegranym w ramach 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

– To nie był nasz mecz. Nie byliśmy skoncentrowani i agresywni, wobec czego Cracovia zagrała łatwą pierwszą połowę. Po zmianie stron zmieniliśmy się. Wprawdzie gospodarze trafili, ale my prezentowaliśmy się o wiele lepiej. Przede wszystkim była okazja Andrzeja dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, która mogła zmienić wszystko. To nie był nasz dzień. Musimy się na tym uczyć. Za nami dwie porażki z rzędu, a czeka nas kolejny mecz wyjazdowy, który będzie bardzo trudny – mówił Hiszpan.

Co wydarzyło się przy bardzo dobrej okazji, którą Jesus mógł wyrównać stan meczu? – Byłem w dobrej pozycji do strzału, chciałem uderzyć, ale w ostatniej chwili obrońca rywali lekko mnie dotknął. Piłka była bardzo blisko mnie i nie mogłem strzelić tak jak chciałem. Szkoda, ponieważ to była okazja za jeden punkt. Nie jesteśmy zadowoleni, proszę mi wierzyć, zwłaszcza ja. To już drugi mecz, w którym nie jesteśmy dobrym zespołem. Mamy wiele problemów, rywale wyglądają lepiej od nas, zwłaszcza w pierwszych połowach. Musimy wyciągnąć z tego wnioski, ponieważ tak samo było w meczu z Górnikiem. Rywale strzelają, a my nie wiemy, jak odpowiedzieć – stwierdził.

– W kolejny meczu musimy dobrze zacząć, być skoncentrowanymi i agresywnymi. Zdaję sobie sprawę, że gramy na wyjeździe, a oni będą mieli za sobą swoich kibiców. Jesteśmy jednak dobrym zespołem, który nieźle zaczął sezon. Teraz musimy pokazać, że na wyjazdach również możemy dobrze grać w piłkę. Musimy ciężko pracować na treningach i wychodzić na murawę w pełni skoncentrowani od pierwszych minut – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00