AktualnościMamrot: Nie zasłużyliśmy na porażkę

Mamrot: Nie zasłużyliśmy na porażkę

– Nie możemy grać odważnie tylko wtedy, gdy przegrywamy. Jest jakaś blokada przy wyniku 0:0, rozmawiamy o tym w szatni. Musimy myśleć przede wszystkim o tym, jak zdobyć bramkę, a nie jak jej nie stracić. Dziś, mimo że Cracovia była dobrze zorganizowana, potrafiliśmy stwarzać sytuacje – powiedział po przegranym meczu wyjazdowym z Cracovią 1:2 trener Jagiellonii, Ireneusz Mamrot.

– Źle rozpoczęliśmy spotkanie. Cracovia nie wykorzystała sytuacji sam na sam, ale później to my mieliśmy dwie dogodne szanse do objęcia prowadzenia. Tomek Prikryl strzelił jednak w środek bramki. Stracony gol do przerwy w mojej ocenie jest dużą kontrowersją. Zawodnik Cracovii przed rzutem karnym zagrał piłkę ręką. Sędzia zdecydował inaczej. Alvarez zachował się sprytnie, wiedząc, że Puerto jest w jego pobliżu. Po przerwie takie sytuacje, jak ta Andrzeja Trubehy, po prostu musimy wykorzystywać. Andrzej znajdując się metr od bramki przeciwnika nie trafił w piłkę. Liczy się to, co jest w bramce, ale w mojej ocenie nie zasłużyliśmy na porażkę.

– Nie brakowało sytuacji do zdobycia bramki. Jesus Imaz nie trafił raz w bramkę, strzał Fedora Cernycha obronił Hrosso. Z samej gry z drugiej połowy nie możemy być niezadowoleni. Nie możemy grać odważnie tylko wtedy, gdy przegrywamy. Jest jakaś blokada przy wyniku 0:0, rozmawiamy o tym w szatni. Musimy myśleć przede wszystkim o tym, jak zdobyć bramkę, a nie jak jej nie stracić. Dziś, mimo że Cracovia była dobrze zorganizowana, potrafiliśmy stwarzać sytuacje – zakończył trener Mamrot.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00