Aktualności5. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

5. kolejka PKO BP Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami siedem z dziewięciu meczów 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na prowadzeniu utrzymał się poznański Lech, który wygrał mecz na szczycie. Jagiellonia po porażce w Krakowie znalazła się poza podium.

Kolejka rozpoczęła się w Płocku, gdzie Wisła podejmowała Zagłębie Lubin i wygrała wysoko 4:0. Bohaterem „Nafciarzy” został były napastnik Jagiellonii – Łukasz Sekulski. „Sekul” zdobył dwie bramki, a po jednym trafieniu dołożyli Rafał Wolski oraz po samobójczym trafieniu Soler.

Radomiak Radom coraz lepiej poczyna sobie w elicie. Drużyna trenera Banasika pokonała rewelację ubiegłego sezonu – Wartę Poznań 1:0. Jedyny gol padł w czasie doliczonym do drugiej połowy, a jego autorem jest Mario Rondon. Wcześniej Leandro nie wykorzystał rzutu karnego dla beniaminka.

Pogoń Szczecin wysoko pokonała Stal Mielec 4:1, chociaż to goście prowadzili do przerwy 1:0 dzięki trafieniu Tomasiewicza. Po przerwie „Portowcy” zaaplikowali cztery bramki, a ich autorami byli Kamil Drygas, Kostas Triantafyllopoulos, a także Krystian Getinger po golu samobójczym.

Jagiellonia przegrała w Krakowie z „Pasami” 1:2. Gospodarze prowadzili już 2:0 dzięki bramkom Pelle van Amersfoorta i Sergiu Hanki. Część strat odrobił Jesus Imaz, ale na tyle było stać „Żółto-Czerwonych” przy Kałuży.

Wisła Kraków pewnie wygrała na stadionie w Łęcznej z Górnikiem 3:1. Trzy punkty „Białej Gwieździe” zapewnili Yeboah, Skvarka i Brown-Forbes. Gol honorowy dla beniaminka padł po samobójczym trafieniu Frydrycha.

Piast Gliwice zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1. Gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Vidy, ale w czasie doliczonym do drugiej połowy Krzysztof Piasecki doprowadził do wyrównania po efektownej przewrotce.

Kolejka zakończyła się w Poznaniu, gdzie liderujący Lech pewnie pokonał drugą w tabeli Lechię 2:0. Bramki dla drużyny Macieja Skorży strzelili Ishak i Kwekweskiri. Dzięki tej wygranej „Kolejorz” pozostaje ostatnią niepokonaną drużyną w PKO BP Ekstraklasie.

Mecze Legii Warszawa z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza i Rakowa Częstochowa z Górnikiem Zabrze zostaną rozegrane w innych terminach.