AktualnościAbramowicz: Szansa na rozwój

Abramowicz: Szansa na rozwój

W Białymstoku mają dobrą rękę do bramkarzy. Transfer do Jagiellonii traktuję jako szansę na rozwinięcie umiejętności. Przedstawiono mi bardzo spójną i atrakcyjną wizję rozwoju. – powiedział w rozmowie z jagiellonia.pl nowy golkiper „Żółto-Czerwonych”, Sławomir Abramowicz.

Rozmowy z zawodnikiem rozpoczęły się kilka tygodni temu. – Pierwszy raz o tym temacie usłyszałem 1 lipca, na początku wakacji. Niestety, później podczas jednego ze sparingów doznałem kontuzji, być może dlatego przejście do Jagiellonii zostało odwleczone w czasie. Na szczęście ostatecznie wszystko udało się dopiąć przed zakończeniem letniego okienka transferowego i dzisiaj jestem w Białymstoku – podkreśla bramkarz.

O zainteresowaniu bramkarzem mówiło się w kontekście również innych klubów Ekstraklasy. – Faktycznie, Jagiellonia nie była jedyną opcją. Zdecydowałem się jednak na ofertę z Białegostoku. Przedstawiono mi bardzo spójną i atrakcyjną wizję rozwoju. Poza tym mam tutaj sporo znajomych. Zawsze dobrze czułem się w tym mieście, co również miało niemały wpływ na moją decyzję – zaznacza 17-latek.

Czy kariery Drągowskiego, Dziekońskiego i Maliszewskiego miały wpływ na decyzję Abramowicza? – Nie ukrywam, że kariery tych chłopaków były jednym z „wabików”, który zadecydował o moim transferze do Jagiellonii. Wszyscy wiemy, jak zaczynał Bartek Drągowski, a gdzie znajduje się dzisiaj. Jego drogą podąża Bartek Maliszewski, który zbiera szlify w Parmie. Sporo występów w Ekstraklasie ma także Xavier Dziekoński. To tylko potwierdza, że w Białymstoku mają dobrą rękę do bramkarzy. Transfer do Jagiellonii traktuję jako szansę na rozwinięcie umiejętności – mówi były już zawodnik stołecznej Polonii.

Jakie cele stawia przed sobą Sławek? – Już sama możliwość treningów z pierwszym zespołem Jagiellonii będzie dla mnie dużą sprawą. Na pewno dużo będę mógł się nauczyć od Michała Pazdana, czy Jesusa Imaza. Poza tym chcę ogrywać się w trzecioligowych rezerwach, a takim dalekosiężnym planem pozostaje debiut w Ekstraklasie – zakończył Sławomir Abramowicz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00