AktualnościCLJ U-15: Udana inauguracja rocznika 2007. Porażka AP Jagiellonii 2008

CLJ U-15: Udana inauguracja rocznika 2007. Porażka AP Jagiellonii 2008

Dwa jagiellońskie zespoły rozpoczęły zmagania w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-15. W sobotę Jagiellonia 2007 pokonała na wyjeździe AKS SMS Łódź 1:0. Dzień później ich rok młodsi koledzy przy Elewatorskiej musieli uznać wyższość faworyzowanej Escoli Varsovii, przegrywając 1:4.

– Cieszę się, że najpierw zagramy z Escolą, bo na pewno będzie to mecz piłkarski. Zapowiada się dobre widowisko – mówił przed spotkaniem nowy trener Jagiellończyków z rocznika 2008, Norbert Beśka. – Nikt nie narzuca nam presji. Możemy, ale nie musimy, wychodzimy z takiego założenia. Zdajemy sobie sprawę, że rywalizacja ze starszymi drużynami to dla nas spore wyzwanie, ale nie złożymy broni – dodawał.

Niedzielne starcie nasi zawodnicy z rocznika 2008 rozpoczęli bardzo obiecująco. W 24. minucie objęli nawet prowadzenie za sprawą Jakuba Borysa. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do przyjezdnych, którzy przed przerwą zdobyli trzy bramki. Zdobywali je kolejno Szymon Skonieczny, Michał Zwierz i Jakub Nawrocki. Wówczas było wiadomo, że o odwrócenie losów rywalizacji będzie bardzo trudno. Po zmianie stron warszawianie dorzucili jeszcze jedno trafienie autorstwa Skoniecznego, który ustalił wynik meczu.

– Porażka była wkalkulowana, ale jestem zadowolony z postawy chłopców. Trener rocznika 2007 Marek Wasiluk, który oglądał ten mecz, stwierdził, że pierwsza połowa była najlepszą wizytówką młodzieżowego futbolu. Był to otwarty mecz, nie brakowało w nim sytuacji, również niewykorzystanych. Obstawiam, że zespół Escoli będzie w ścisłej czołówce w tym sezonie. Nie udało nam się zdobyć punktów, ale większość założeń przedmeczowych chłopcy dobrze zrealizowali. Zdobyliśmy jako pierwsi bramkę, nie wybijaliśmy piłek na uwolnienie, spokojnie konstruowaliśmy akcje. Wydaje mi się, że jeśli moi zawodnicy podejdą do kolejnych meczów tak, jak do ostatniego i stale będą robić postępy, powinniśmy zdobywać punkty. Najważniejsze, żebyśmy grali tak, jak sobie zakładamy. Po meczu trener Escoli stwierdził, że w starciach z innymi zespołami nie będziemy na straconej pozycji. Ze spokojem patrzymy w przyszłość. Z meczu na mecz powinno być coraz lepiej – podsumował spotkanie z warszawianami trener Beśka.

Lepiej poszło naszemu starszemu rocznikowi. Podopieczni Marka Wasiluka (na zdjęciu), mimo że od 20. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza Konrada Kożuchowskiego, pokonali na wyjeździe AKS SMS Łódź 1:0. Zwycięskiego gola dla Żółto-Czerwonych w tym starciu strzelił Hubert Szmigiel w 73. minucie rywalizacji. Jak występ młodych Żółto-Czerwonych ocenia trener Wasiluk?

– Udało nam się wygrać mecz po ciężkiej walce, bo przez większość czasu graliśmy w osłabieniu. Konrad chciał przeciąć długie podanie przeciwnika, ale uprzedził go zawodnik ofensywny łodzian i został sfaulowany. Mimo to byliśmy stroną dominującą i udokumentowaliśmy swoją przewagę golem w końcówce drugiej połowy. Stanisław Siemieńczuk otrzymał długie podanie będąc na lewej stronie boiska, po czym precyzyjnie zagrał w kierunku Huberta Szmigla, który umieścił piłkę w bramce płaskim strzałem przy słupku. Rywal postawił nam trudne warunki, trzeba przyznać, że to całkiem niezły zespół. Ta liga na początku jest dla nas pewną niewiadomą. Chcemy zdobyć jak najwięcej punktów po to, by następnie z najsilniejszymi przeciwnikami przystępować do rywalizacji z równą liczbą punktów, mając dobrą pozycję wyjściową – podsumował szkoleniowiec.

W 2. kolejce czekają nas białostockie derby. Jagiellonia 2007 oficjalnie w roli gospodarza zagra przy Elewatorskiej z AP Jagiellonią 2008. Początek rywalizacji w najbliższy piątek (27.08) o godz. 15:30.

1. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15

AKS SMS Łódź – Jagiellonia Białystok 2007 0:1 (0:0).
Bramka: Hubert Szmigiel 73′

Jagiellonia: Kożuchowski – Jaroszuk, Stefański, Pankiewicz, Kuczyński, Warabida, Mazurek (60′ Siemieńczuk), Kosmalski (40′ Maryniuk), Pietuszewski, Szmigiel, Moćkun (23′ Mirończuk).

AP Jagiellonia Białystok 2008 – Escola Varsovia 1:4 (1:3).
Bramka dla Jagiellonii: Jakub Borys 24′

AP Jagiellonia: Sidz – Biernat (70′ Chilmon), Gałaszewski, Sokołowski, Bobowski, Świniarski (70′ Artemiuk), Tarnacki, Łaszczewski (55′ Wasilczyk), Borys, Kuprianowicz (70′ Klimowicz), Kobeszko (50′ Levy)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00