AktualnościCLJ U-18: Wygrana z Rakowem

CLJ U-18: Wygrana z Rakowem

Zwycięstwem juniorów starszych Jagiellonii Białystok zakończył się niedzielny (22.08), domowy mecz 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Żółto-Czerwoni pokonali przy Elewatorskiej Raków Częstochowa 3:2 po hattricku Kuby Lutostańskiego.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca juniorskiej drużyny „Dumy Podlasia”, Krzysztofa Zalewskiego. – Bardzo dobry początek sezonu, jeżeli chodzi o punkty. Jeżeli chodzi o grę to są bardzo dobre momenty, ale są chwile, kiedy tracimy kontrolę nad meczem. Uważam, że dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. Mogliśmy sobie zapewnić przewagę bramkową na cały mecz. Niestety, źle weszliśmy w drugą połowę, przeciwnik szybko strzelił bramkę. Potem mieliśmy trochę problemów, było za mało aktywności u naszych zawodników oraz odpowiedzialności za grę. Dopiero przeprowadzone zmiany ruszyły naszą grę. Przetrwaliśmy ciężkie chwile i udało nam się strzelić zwycięskiego gola – powiedział trener Zalewski. Pełną wypowiedź opiekuna białostoczan znajdziecie w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym także na kanale JagaTV w serwisie YouTube, uzupełnioną skrótem niedzielnej konfrontacji.

Swój kolejny mecz ligowy młodzi zawodnicy Jagi rozegrają już w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia. Zmierzą się wówczas, na wyjeździe, z zespołem Gwarka Zabrze. Początek tego spotkania o godz. 12:00.

2. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18, 22. 08.2021 r.

Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa 3:2 (2:1).

Gole: Lutostański 4’, 36’ (rzut karny), 87 (rzut karny) – Rogula 29’; Cuber 48’.

Skład Jagiellonii: Jasionek – Wojdakowski, Piórkowski, Podczarski, Mabiala, Lewicki (Skowronek 88’), Osipiuk (K) (Bernatowicz 67’), Mościcki (Szczygieł 67’), Protaziuk (Dąbrowski 65’), Karpiński (Zyśk 65’), Lutostański.