AktualnościJagiellońskie jubileusze

Jagiellońskie jubileusze

Ostatnie mecze z Cracovią i Górnikiem Zabrze były szczególnymi dla Michała Pazdana, Martina Pospisila oraz Tarasa Romanczuka, którzy obchodzili jagiellońskie jubileusze.

W meczu rozegranym 16 sierpnia na stadionie przy Słonecznej przeciw Górnikowi Zabrze Michał Pazdan po raz 100. założył jagielloński trykot. Uczestnik EURO 2016 i MŚ 2018 wystąpił do tej pory w 90 meczach na poziomie Ekstraklasy oraz 10 o Puchar Polski w barwach Jagiellonii. Niestety, ze względu na końcowy rezultat nie było mowy o jakiejkolwiek satysfakcji.

W ostatnią niedzielę Martin Pospisil zagrał po raz 150., a Taras Romanczuk 250. w barwach Jagiellonii. Na wynik „Pepika” złożyło się 138 potyczek na poziomie Ekstraklasy, a także po sześć w Lidze Europy i o Puchar Polski. Okazały wynik Tarasa składa się z 224 występów w lidze, 12 meczów w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy, a także 14 w rozgrywkach o Puchar Polski.

Warto dodać, że mecz z Cracovią był 138. występem ligowym dla „Pepika”, który tym samym dogonił Ivana Runje, a któremu brakuje zaledwie ośmiu meczów, aby dogonić Alexisa Norambuenę, który od kilku lat pozostaje obcokrajowcem z największą liczbą występów w barwach Jagiellonii na najwyższym poziomie ligowym.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00