AktualnościSzkolenie sędziowskie dla piłkarzy Jagiellonii Białystok

Szkolenie sędziowskie dla piłkarzy Jagiellonii Białystok

We wtorek (24.08) na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii Białystok odbyło się szkolenie sędziowskie dla członków pierwszej drużyny Żółto-Czerwonych.

Podczas dorocznego spotkania, które w tym roku odbyło się wyjątkowo już po starcie sezonu, omawiany były nowinki w przepisach, ich zmiany oraz interpretacje poszczególnych zagrań. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się te dotyczące kontaktu ręki lub ramienia zawodnika z piłką, rzutu wolnego pośredniego czy pozycji spalonej.

– Tego typu spotkania są przeprowadzane najczęściej przed rozpoczęciem sezonu. Tym razem jednak, ze względów terminowych, doszło do niego po 5. kolejce. Niemniej zmiany przedstawione dzisiaj zostały wprowadzone przed sezonem. Największe zaszły w kwestii interpretacji zagrania piłki ręką przez zawodników. Kluczowym obecnie aspektem oceny sytuacji zagrania piłki ręką jest jej ułożenie, a konkretniej jego naturalność. Jeżeli zawodnik ma rękę ułożoną naturalnie, nie będzie kłopotów z oceną sytuacji. W minionym sezonie wszystkie kontakty piłki z ręką, która była ułożona powyżej linii barku były zagraniami nieprzepisowymi. Obecnie to się zmieniło, ponieważ zdaniem wielu ekspertów nie każdy kontakt futbolówki z uniesioną ponad linię barku ręką jest przewinieniem. Dzisiaj od tego odchodzimy. Pozostałe nowości to raczej kosmetyczne modyfikacje przepisów gry – powiedział sędzia piłkarski, Łukasz Kuźma.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00