AktualnościCLJ U-18: Z Gwarkiem o trzecią wygraną

CLJ U-18: Z Gwarkiem o trzecią wygraną

W niedzielę, 29.08, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok na wyjeździe zmierzą się z Gwarkiem Zabrze w ramach 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu.

Przed tygodniem Żółto-Czerwoni przy Elewatorskiej ograli Raków Częstochowa 3:2. Była to druga wygrana Jagiellończyków na starcie sezonu. Zadowolenia z tego faktu nie krył szkoleniowiec naszych juniorów starszych, ale też wskazał kilka mankamentów w grze swoich podopiecznych.

– Bardzo dobry początek sezonu pod względem punktowym. Jeżeli chodzi o grę, to są bardzo dobre momenty, ale też chwile, kiedy tracimy kontrolę nad meczem. Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. Mogliśmy sobie zapewnić przewagę bramkową na cały mecz. Niestety, źle weszliśmy w drugą połowę, przeciwnik szybko zdobył bramkę. Dopiero przeprowadzone zmiany ruszyły naszą grę. Przetrwaliśmy ciężkie chwile i udało nam się strzelić zwycięskiego gola – tak podsumował wygraną z Rakowem trener Zalewski.

Bohaterem Jagi w ostatnim spotkaniu był bez wątpienia Jakub Lutostański, autor hattricka. Liczymy na równie dobrą skuteczność w najbliższym meczu wyjazdowym z Gwarkiem. Jak rozpoczęli rozgrywki nasi najbliżsi rywale? Zabrzanie mają za sobą bardzo trudny start. Na inaugurację zostali rozbici przez drużynę Lecha Poznań 1:6. W miniony weekend zaś ulegli na wyjeździe warszawskiej Legii 0:2. Wyniki wskazują, że faworyta niedzielnej potyczki należy upatrywać w zespole Jagiellonii.

Początek wyjazdowej rywalizacji z Gwarkiem w niedzielę o godz. 12:00. Trzymamy kciuki za udany występ Jagiellończyków.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00