AktualnościDo Grodziska po przełamanie, czyli w prasie o Jadze

Do Grodziska po przełamanie, czyli w prasie o Jadze

Piątkowa prasa zapowiada mecz Jagiellonii w Grodzisku Wielkopolskim. „Żółto-Czerwoni” zagrają z Wartą o przełamanie serii porażek.

Jaga gra z Wartą. – Warta Poznań i Jagiellonia Białystok są w podobnej sytuacji. Obie drużyny przegrały dwa ostatnie mecze i zależy im na przerwaniu tej serii przed przerwą reprezentacyjną. W piątek dojdzie do ich starcia w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie poznański zespół rozgrywa mecze w PKO Ekstraklasie. (…) Kibice Żółto-Czerwonych zastanawiają, czy do gry zdolny będzie lider linii defensywnej – Michał Pazdan, którego z powodu urazu zabrakło w ostatnim meczu z Cracovią (1:2). Na szczęście „minister obrony” wrócił już do zajęć. – Jednak Michał nie trenował przez tydzień i mam to z tyłu głowy. Nie podjąłem jeszcze decyzji, czy zagra z Wartą – mówi białostocki szkoleniowiec. Faktem jest, że z dobrze funkcjonującego na starcie sezonu bloku obronnego – Pazdan, Israel Puerto, Błażej Augustyn – spotkanie w Krakwie w wyjściowym składzie rozpoczął tylko ten ostatni. Hiszpan wszedł po przerwie, a skoro jest nadzieja na występ Pazdana, to może znów Jaga zacznie bronić tak, jak w trzech pierwszych kolejkach, kiedy straciła tylko jednego gola.

Super Ekspress
Jagiellonia w Grodzisku. – Już w piątek rozpoczniemy 6. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Zdecydowanie ciekawiej spośród dwóch spotkań rozgrywanych tego dnia zapowiada się starcie Warty Poznań z Jagiellonią Białystok. Czy banda dowodzona przez Piotra Tworka po raz kolejny wzniesie się na wyżyny i pokona wyżej notowanego przeciwnika? (…) Upatrywanie w Warcie faworyta tego spotkania w dużej mierze spowodowane jest faktem, że drużyna prowadzona przez Ireneusza Mamrota w ostatnim czasie także nie błyszczy. Białostoczanie rozgrywki rozpoczęli od domowego remisu z Lechią Gdańsk, ale potem przyszły zwycięstwa z Rakowem (3:0) oraz Termalicą (1:0). W dwóch ostatnich meczach „Jaga” dwukrotnie musiała jednak uznać wyższość rywali – najpierw komplet punktów z Białegostoku wywiózł Górnik Zabrze (1:3), a następnie lepsza okazała się Cracovia (1:2). Pomimo niezbyt dobrego okresu piłkarze Jagiellonii wciąż mają kontakt z czołówką – zajmują aktualnie 7. lokatę, a do podium tracą zaledwie jedno „oczko”.

Głos Wielkopolski
Warta czeka na Jagę. – – Ostatni mecz długo rozkładaliśmy na czynniki pierwsze. Dużo rozmawialiśmy o błędach, które się powtarzają. To nie są tylko kwestie piłkarskie. Podstawowa rzecz, którą zauważyliśmy, to brak komunikacji w newralgicznych momentach meczu. Gdy przeciwnik nam wrzuca piłkę w pole karne, nie kontrolujemy rywali. Jestem przekonany, ze w meczu z Jagiellonią już do takich prostych błędów nie dojdzie – zadeklarował Piotr Tworek. (…) Jego zdaniem, choć w składzie Jagiellonii jest kilka indywidualności i jest to groźny zespół, ma też wahania formy, które Warta będzie chciała wykorzystać. – Mamy w tej chwili 5 punktów i chcemy ten bilans poprawić, by w przerwie reprezentacyjnej pracować w lepszych humorach – powiedział trener Zielonych.