AktualnościIII liga: Wyjazd do Błoń

III liga: Wyjazd do Błoń

Już w najbliższą sobotę (28.08) Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w sezonie 2021/2022 gr. I III ligi. Rywalem podopiecznych trenera Wojciecha Kobeszki, podczas wyjazdowego spotkania, będzie Błonianka Błonie.

W czterech dotychczas rozegranych kolejkach Żółto-Czerwoni zgromadzili na swoim koncie sześć punktów dzięki dwóm zwycięstwo. Dotychczasowy bilans spotkań jagiellońskich rezerw na trzecioligowych boiskach uzupełniają dwie porażki. Pierwsza poniesiona w inauguracyjnej kolejce, na wyjeździe, z Legioniovią Legionowo, a druga odniesiona przed tygodniem, przy Elewatorskiej, z Polonią Warszawa. Podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki ulegli Legionovii 0:2 po golach Papazjana i Koziary, a w meczu z „Czarnymi Koszulami”, przegranym 1:5, do bramki Błażeja Niezgody trafili Pieczara z rzutu karnego, Orpik (gol samobójczy), Wełna, Niewiarowski i Marcinho. Jedyną jagiellońską bramkę w tamtym meczu zdobył Żukowski (28’). Były również dwie wygrane z rzędu – domowe zwycięstwo nad innym podlaskim zespołem, Wissą Szczuczyn, 3:0 (Głowicki z rzutu karnego 23’; Mudrinski 34’; Kostal 63’) oraz wyjazdowa wiktoria nad Unią Skierniewice 2:1 (Samborski 5’; Kostal 81’ – Sabiłło 90’).

– Przegraliśmy wysoko, choć uważam, że w pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Kto był na meczu, ten widział, jakie bramki traciliśmy. Wynikały one z głupich błędów indywidualnych. Nie zasługiwaliśmy na to, żeby przegrywać po pierwszej połowie. Byliśmy lepszym zespołem od Polonii, zaatakowaliśmy wysoko rywala i przynosiło to efekty, bo objęliśmy prowadzenie po stałym fragmencie gry. Później przytrafił nam się błąd indywidualny w polu karnym, czego efektem był rzut karny dla Polonii. Tuż przed przerwą przy wyprowadzeniu piłki tracimy ją przez złe zachowanie naszego zawodnika. W efekcie schodziliśmy do szatni przegrywając, a nie powinniśmy. W drugiej połowie nie chcieliśmy bronić wyniku, tylko atakować. Próbowaliśmy do końca, szukaliśmy swoich szans. W międzyczasie traciliśmy jednak kolejne, bardzo głupie gole – to słowa szkoleniowca jagiellońskich rezerw po przegranym 1:5 domowym boju z Polonią Warszawa, rozegranym w ramach 4. kolejki.

Słowo o zespole naszych najbliższych rywali. Błonianka Błonie zamyka aktualnie tabelę w gr. I III ligi.  W składającej się z 19 drużyn klasyfikacji piłkarze Błonianki są jedynymi, którzy jeszcze nie zdobyli ani jednego punktu. Ich bilans to trzy mecze i trzy porażki. Trzeba nadmienić, że gracze Błonianki rozegrali o jedno spotkanie mniej od reszty stawki. Taki stan rzeczy nie wynika z żadnej absencji czy przełożonego meczu. W tym sezonie gr. I III ligi do rywalizacji przystąpiła nieparzysta liczba 19 drużyn, wobec czego co kolejkę jedna ekipa pauzuję. W poprzedniej serii gier padło na Błoniankę Błonię, co oznacza, że nasi najbliżsi rywale swój ostatni mecz ligowy rozegrali 18 sierpnia. Mierzyli się wówczas, na wyjeździe, z Polonią Warszawa, z którą przegrali 0:3. Pozostałe ich spotkania w tym sezonie również kończyły się przegranymi – 1:3 na inauguracje z Wissą Szczuczyn i 0:1 w 2. kolejce z

Początek meczu Błonianka Błonie – Jagiellonia II Białystok w najbliższą sobotę, 28 sierpnia, o godzinie 16:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00