AktualnościPuerto: Musimy skupić się na przyszłości

Puerto: Musimy skupić się na przyszłości

– Moja asysta nie była wcześniej ćwiczona na treningach, to była piłka sytuacyjna. Musimy stwarzać sobie w meczu więcej takich okazji bramkowych – powiedział Israel Puerto, obrońca Jagiellonii Białystok, po zremisowanym 1:1 piątkowym (27.08), wyjazdowym spotkaniu z Wartą Poznań, które odbyło się w ramach 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

– Jeśli odpowiednio naciskamy na rywali możemy sobie wykreować mnóstwo okazji bramkowych, co było widać dzisiaj. Oczywiście cieszy mnie asysta, ale z drugiej strony żałuje tych straconych punktów. Zwłaszcza, że stworzyliśmy sobie naprawdę dużo szans do zdobycia bramki. W mojej opinii mieliśmy mecz pod kontrolą przez przeważającą jego część. Przeważaliśmy pod względem posiadania piłki, liczby podań czy dośrodkowań. Dobre szansę bramkowe mieli choćby Jesus czy Andrzej Trubeha. Szkoda, ale to już za nami. Teraz musimy skupić się na przyszłości, iść dalej i  grać jak dzisiaj, a rezultaty przyjdą – mówił Hiszpan.

– Tak jak mówiłem, mieliśmy przebieg wydarzeń boiskowych pod kontrolą. Warta to silny zespół, zwłaszcza na własnym obiekcie. Co do błędu, to one się w piłce zdarzają. Jesteśmy z Bojanem, tak się po prostu czasem dzieje. Najważniejsza jest reakcja drużyny, która była bardzo dobra. Bezpośrednio po stracie bramki ruszyliśmy do ataku w poszukiwaniu gola wyrównującego, co udało się szybko zrealizować. Teraz musimy skupić się na przyszłości i w kolejnym meczu zagrać tak jak dzisiaj. Czeka nas przerwa reprezentacyjna, podczas której będziemy mieli sporo czasu do pracy nad błędami popełnionymi w meczu z Wartą – zakończył stoper Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00