AktualnościTworek: Szanujemy punkt

Tworek: Szanujemy punkt

– Szanujemy ten punkt bardzo mocno, bo wiemy, ile nas kosztował wysiłku, szczególnie w drugiej połowie. Po tych dwóch szybkich bramkach gra przestała się układać i często się gubiliśmy – mówił na konferencji po zremisowanym 1:1 meczu z Jagiellonią trener Warty Poznań, Piotr Tworek.

– Był fragment, gdzie drugi gol dla Jagiellonii wisiał w powietrzu, ale nie popełniliśmy błędu, mimo, że ten jeden strzał z pola karnego przyspieszył nasze tętna. Mieliśmy też szansę na strzelenie zwycięskiego gola, ale niecelnie uderzył Mateusz Kuzimski. Wiemy, jak dużo pracy nas czeka. To nie jest ten sam zespół co w zeszłym sezonie. Musimy zrobić wszystko, by wrócić do harmonii gry.

– Tracimy bramki po dośrodkowaniach, ale trzeba reagować, żeby skutecznie bronić w takich sytuacjach. Doskonale o tym wiemy i pracujemy, aby tego unikać. Na pewno najbliższe dwa tygodnie przerwy będą temu poświęcone. Przeanalizujemy straconą bramkę na spokojnie, ale myślę, że gdybyśmy przetrzymali ten moment, to gra wyglądałaby zupełnie inaczej – dodał.

– Za wcześnie na diagnozę w sprawie kontuzji Adama Zrelaka. Na pewno jest to mocne zbicie, Adam utyka, ale przez te dwa tygodnie przerwy powinniśmy doprowadzić go do zdrowia. Z kolei Michała Jakóbowskiego czeka około miesiąca przerwy, ma naderwany mięsień dwugłowy – podsumował.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00