AktualnościCLJ U-18: Remis z Gwarkiem Zabrze

CLJ U-18: Remis z Gwarkiem Zabrze

Remisem 2:2 zakończył się niedzielny (29.08), wyjazdowy mecz juniorów starszych Jagiellonii Białystok, rozgrywany w ramach 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni mierzyli się w tym spotkaniu z Gwarkiem Zabrze, a podział punktów zapewniły trafienia Dąbrowskiego (30’) i Kowalskiego (75’).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca białostoczan, Krzysztofa Zalewskiego. – Wiedzieliśmy, że będzie to trudne spotkanie. Po pierwsze dlatego, że Gwarek to dobry zespół. Fakt, że w poprzednich dwóch meczach nie zdobyli punktów nie miał znaczenia. Przegrali z bardzo mocnymi rywalami, Lechem i Legią, więc nie można było wyciągać na podstawie tych spotkań pochopnych wniosków. Wiemy, że Gwarek dobrze gra w piłkę, potrafi nią operować i stwarzać sytuacje co dzisiaj pokazał. Po drugie wiedzieliśmy, że trzeba było dokonać aż sześciu zmian w składzie w stosunku do poprzedniego starcia. W rezerwach zagrali Karpiński, Lutostański i Mabiala, a podczas piątkowego treningu wypadli Osipiuk i Mościcki, co przysporzyło nam sporo problemów. Niemniej poradziliśmy sobie z tymi kłopotami i zagraliśmy dzisiaj naprawdę niezłe spotkanie. Ono było niezłe z obu stron, to był otwarty mecz. Spotkanie trochę niefortunnie się dla nas ułożyło. Sędzia podyktował dzisiaj dwa rzuty karne dla rywali, a nam w 89. minucie nie przyznał jedenastki. Poza wspomnianą mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, przeciwnik również. Cieszy fakt, że dwukrotnie odrabialiśmy stratę, a ponadto potrafiliśmy grać odważnie, z polotem i stwarzać kolejne sytuacje. Może zabrakło trochę skuteczności – powiedział trener Zalewski.

– Trzeba pochwalić chłopaków za determinacje w dążeniu do wyrównania, a później do wygrania spotkania, ponieważ do samego końca próbowaliśmy strzelić zwycięskiego gola. Chciałbym podkreślić jeszcze, że znowu bardzo dobrze zaprezentowali się zmiennicy, którzy weszli i pociągnęli zespół. Dwie podwójne zmiany spowodowały, że nasza gra jeszcze bardziej ruszyła do przodu, jeszcze mocniej przycisnęliśmy przeciwnika, co w końcu dało rezultat. Wyrównanie dało nam trafienie rezerwowego, Mateusza Kowalskiego, który świetnie zamknął piękną akcję Lewickiego. Co do pierwszej naszej dzisiejszej bramki, to ją zdobył Dąbrowski, pokonując bramkarza rywali pięknym strzałem w okienko po dośrodkowaniu Igora Szczygła. Warto też podkreślić, że Kuba Jasionek obronił jednego z dwóch rzutów karnych dla rywali. Przy stanie 1:0 Gwarek miał jedenastkę, przy której Kuba skutecznie interweniował. Później zabrzanie mieli drugiego karnego w ostatniej minucie pierwszej połowy, którego wykorzystali – zakończył opiekun Żółto-Czerwonych.

Swój kolejny ligowy mecz juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają w najbliższą sobotę (04.09), w ramach 4. serii gier. Podejmą wówczas, przy Elewatorskiej, MKS Polonię Warszawa. Początek tego spotkania przewidziany jest na godzinę 12:00. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 29.08.2021 r.

Gwarek Zabrze – Jagiellonia Białystok 2:2 (2:1).

Gole: Mansfeld 14’; Koźma 45’ (rzut karny) – Dąbrowski 30’; Kowalski 75’.

Skład Jagiellonii: 1. Jasionek – 3. Lewicki (85’ 2. Burkowski), 4. Piórkowski (K), 5. Podczarski, 6. Szczygieł, 7. Dąbrowski (60’ 17. Protaziuk), 9. Zyśk (70’ 11. Siemieniuk), 10. Żabiuk (70’ 21. Kowalski), 14. Ubermanowicz (60’ 19. Skowronek), 16. Bernatowicz, 20. Wojdakowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00