AktualnościŻyro: Chcę być wartością dodaną

Żyro: Chcę być wartością dodaną

Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Od pierwszego kontaktu minął tydzień, może dwa. Trafiłem tutaj, ponieważ zwyciężyły moje ambicje sportowe. Chcę być wartością dodaną. Uważam, że mam coś jeszcze do udowodnienia – powiedział Michał Żyro po podpisaniu kontraktu z Jagiellonią Białystok.W poniedziałek 28-letni zawodnik związał się umową z „Żółto-Czerwonymi”. – Jestem szczęśliwy, ponieważ wszystko udało się szczęśliwie sfinalizować. Za mną naprawdę długi dzień. Sporo czasu zajęły testy medyczne, do tego dochodziło dogranie kwestii kontraktowych, jak i dogadanie się dwóch klubów. Formalności już za mną. Nie mogę doczekać się wtorku, kiedy wyjdę na boisko i zapoznam się z chłopakami – powiedział „Żyrko”.

Jak długo trwały negocjacje między Michałem i Jagiellonią? – Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Od pierwszego kontaktu minął tydzień, może dwa. Trafiłem tutaj, ponieważ zwyciężyły moje ambicje sportowe. Piast oferował mi umowę, ale nie chciałem godzić się z rolą rezerwowego. Uważam, że mam coś jeszcze do udowodnienia, a Białystok i Jaga będą doskonałym miejscem, aby to udowodnić. Widzę w tym klubie duży potencjał. Oglądam ich spotkania i moim zdaniem „Żółto-Czerwoni” kreują bardzo dużo sytuacji pod bramką rywala. Chcę być wartością dodaną, pomóc drużynie w odnoszeniu zwycięstw, zależy mi także na dobrej grze Jagiellonii. Dlatego tutaj jestem – podkreśla zawodnik.

Jakie cele stawia przed sobą Michał? – Na pewno chcę wywalczyć miejsce w wyjściowym składzie Jagiellonii, a także dobrze grać w tym zespole. Myślę, że czas na ocenę indywidualnych liczb przyjdzie po sezonie, a póki co chcę, aby drużyna wygrywała. Liderem formacji ofensywnej Jagi jest Jesus Imaz i chcę mu pomóc, chcę zdobywać bramki. Na tym bardzo mi zależy – deklaruje piłkarz.

W przeszłości Żyro grywał na kilku pozycjach. W której strefie boiska widzi siebie dzisiaj? – Od powrotu z Anglii grywam cały czas w ataku. Nabrałem już pewnych automatyzmów i obecnie to jest moja nominalna pozycja. Poza tym rozmawiałem już z trenerem Mamrotem. Była to bardzo miła i rzeczowa dyskusja. Wiem, czego on ode mnie oczekuje. Chcę mu pomóc, podobnie jak on mi – mówi Michał.

Czego możemy życzyć nowemu zawodnikowi Jagiellonii? – Przede wszystkim szybkiej aklimatyzacji w drużynie. Na szczęście przychodzę w trakcie przerwy na mecze reprezentacyjne, więc będę miał trochę więcej czasu na wdrożenie się. Ponadto zdrowia. Zaczynamy już za niecałe dwa tygodnie meczem ze Stalą, którego nie mogę się doczekać – zakończył Michał Żyro.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00