AktualnościJagiellończycy w reprezentacjach – Terminarz

Jagiellończycy w reprezentacjach – Terminarz

Podczas przerwy w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy czekają nas spotkania reprezentacji narodowych. Wśród nich będą także mecze z udziałem powołanych Jagiellończyków. Poniżej przedstawiamy rozpiskę zaplanowanych gier.

Xavier Dziekoński i Karol Struski zostali powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski U-20, które odbędzie się w dniach 30.08 – 08.09 w Warce. Podczas zgrupowania zostaną rozegrane dwa mecze towarzyskie. 2 września Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacjami Włoch i Portugalii. Pierwsze ze spotkań zostanie rozegrane w czwartek, 2 września, o godzinie 18:00 w Łomży, a drugie odbędzie się we wtorek, 7 września, o godzinie 11:00 czasu lokalnego w Lizbonie.

Bramkarz Jagiellonii Białystok, Pavels Steinbors, został powołany na mecze reprezentacji Łotwy przeciwko Gibraltarowi (01.09 godz. 20:45), Norwegii (04.09 godz. 18:00) oraz Czarnogórze (07.09 godz. 20:45), które odbędą się w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022. Łotysze w ramach kwalifikacji rywalizują w grupie G, w której mierzą się z kadrami narodowymi Turcji, Holandii, Czarnogóry, Norwegii oraz Gibraltaru. Obecnie podopieczni selekcjonera Dainisa Kazakevičsa zajmują 5. miejsce w sześciozespołowej grupie z jednym punktem na koncie po trzech kolejkach, zdobyty dzięki remisowi 3:3 z Turcją pod koniec marca tego roku.

Zawodnik Jagiellonii, Fedor Cernych, otrzymał powołanie do reprezentacji Litwy na wrześniowe mecze eliminacji do MŚ. Jego drużyna zmierzy się w nich z Irlandią Północną, Bułgarią, a także aktualnymi mistrzami Europy – Włochami. 2 września nasi wschodni sąsiedzi zmierzą się u siebie z Irlandczykami z północy o godz. 20:45. Trzy dni później, 5 września, Litwini zmierzą się w Sofii z Bułgarami o godz. 18:00. Na koniec, 8 września, Litwini zagrają na wyjeździe z Italią o godz. 20:45.

Powołania do reprezentacji Litwy otrzymali rownież dwaj byli piłkarze Jagiellonii – Justas Lasickas oraz Arvydas Novikovas. Szkoleniowcem Litwinów jest znany z pracy w Zagłębiu Sosnowiec Valdas Ivanauskas.

Dwaj zawodnicy Jagiellonii Białystok, Bartosz Bernatowicz i Oliwier Wojciechowski, zostali powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski U-17, które odbędzie się w dniach 29.08 – 08.09 w Malborku. Zawodnicy wezmą również udział, razem z kadrą, w „Pucharze Syrenki”. W ramach „Pucharu Syrenki” reprezentacja Polski U-17 rozegra trzy spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się w piątek, 3 września, o godz. 18:00 na Stadionie Miejskim w Malborku, gdzie Polacy zmierzą się z Mołdawią. Kolejne zostanie rozegrane w niedzielę, 5 września, a rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Holandii lub reprezentacja Norwegii. We wtorek, 7 września, odbędzie się trzeci mecz, w ramach którego Polacy rywalizować będą z rywalem z grupy B.

Trzymamy kciuki za udane występy Jagiellończyków. Powodzenia.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00