AktualnościŻyro podpisał, czyli w prasie o Jadze

Żyro podpisał, czyli w prasie o Jadze

Dominującym tematem we wtorkowej prasówce jest transfer Michała Żyry do Jagiellonii.

Kurier Poranny
Michał Żyro w Jagiellonii. – Skuteczność jest słabą stroną Podlasian w tym sezonie. Stąd starania działaczy, by wzmocnić tę formację jeszcze przed zamknięciem okienka transferowego. (…) Żyro ma bogaty życiorys piłkarski. Jest wychowankiem KS Piaseczno, skąd trafił do Legii Warszawa. W barwach stołecznego klubu trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Polski. Z Legii trafił do Anglii (Wolverhampton, Charlton), a po powrocie do kraju reprezentował barwy Pogoni Szczecin, Stali Mielec, Korony Kielce, a ostatnim jego klubem był Piast. W poprzednim sezonie wystąpił w 26 spotkaniach ekstraklasowych gliwickiej drużyny (cztery gole i cztery asysty), a w bieżącej kampanii grał czterokrotnie.

Sport
Żyro trafił do Jagi. – Już w sobotnim meczu w Zabrzu zabrakło Michała Żyry. W ostatnim czasie zawodnik stracił miejsce w wyjściowym składzie, a coraz częściej nie wchodził na boisko nawet z ławki rezerwowych. 28-latek podpisał z nowym klubem roczną umowę z możliwością przedłużenia jej o kolejny sezon.

Super Express
Michał Żyro zawodnikiem Jagi. – Pięciokrotny reprezentant Polski Michał Żyro zmienił barwy klubowe. Napastnik grający do tej pory w Piaście Gliwice przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Z klubem z Podlasia związał się kontraktem do końca tego sezonu, z możliwością przedłużenia o rok. (…) Jest on wychowankiem Legii Warszawa, a w ekstraklasie występował jeszcze w barwach Pogoni Szczecin i Korony Kielce. Łącznie rozegrał na tym szczeblu 150 meczów, w których strzelił 18 goli i miał 28 asyst. Jego dobrze zapowiadającą się karierę mocno wyhamowała bardzo ciężka kontuzja kolana, jakiej doznał grając w barwach Wolverhampton w Championship. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2014 roku w meczu towarzyskim z Niemcami, gdy selekcjonerem był Adam Nawałka.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00