AktualnościCernych wystąpił w meczu z Irlandią Północną

Cernych wystąpił w meczu z Irlandią Północną

Piłkarz Jagiellonii Białystok – Fedor Cernych rozegrał 80 minut w przegranym przez reprezentację Litwy 1:4 domowym meczu z Irlandią Północną w ramach eliminacji mistrzostw świata.

Fiedzia znalazł się w wyjściowym składzie i został zmieniony w 80. minucie przez Eligijusa Jankauskasa. Cały mecz z Wyspiarzami rozegrali eksjagiellończycy – Arvydas Novikovas (niewykorzystany rzut karny) i Justas Lasickas. Irlandia objęła prowadzenie przed przerwą po trafieniu Conora Washingtona. Ten sam zawodnik po zmianie stron podwyższył wynik, a w 55. minucie kontaktową bramkę zdobył Novikovas. Potem „Arvi” zmarnował szansę Litwinów na doprowadzenie do remisu marnując wspomnianą wcześniej „jedenastkę”. Naszych wschodnich sąsiadów dobili ostatecznie golami Shayne Lavery i Paddy McNair. Litwini po trzech meczach z zerowym dorobkiem zamykają tabelę grupy C. Prowadzą Włosi przed Szwajcarami i Irlandczykami.

2 września 2021, 20:45 – Wilno (LFF stadionas)
Litwa – Irlandia Północna 1:4 (0:1)
Bramki: Rolandas Baravykas 54′ – Daniel Ballard 20′, Conor Washington 52′ (k), Shayne Lavery 67′, Paddy McNair 82′ (k)

żółte kartki: Edgaras Utkus, Linas Mėgelaitis, Vaidas Slavickas, Rolandas Baravykas – Conor Washington, Paddy McNair.