AktualnościCLJ U-18: Przy Elewatorskiej zagramy z Polonią

CLJ U-18: Przy Elewatorskiej zagramy z Polonią

Już w najbliższą sobotę (04.09) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają swój kolejny mecz w trwającym sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni, w ramach 4. kolejki, podejmą przy Elewatorskiej drużynę MKS Polonia Warszawa.

Obecnie Jagiellonia Białystok zajmują trzecie miejsce w tabeli CLJ U-18. Podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego zgromadzili jak dotąd siedem punktów na przestrzeni trzech kolejek. Młodzi zawodnicy Dumy Podlasia dwukrotnie w tym sezonie mogli cieszyć się ze zwycięstwa, a raz podzielili się punktami z rywalem. Białostoczanie wygrali starcia ze Stalą Rzeszów (6:2 na inaugurację) oraz Rakowem Częstochowa (3:2 w 2. kolejce), a zremisowali przed tygodniem z Gwarkiem Zabrze (2:2). Warto zaznaczyć, że identyczny co Jagiellończycy bilans mają jeszcze trzy ekipy. Ponadto piłkarze ze stolicy Podlasia są jedną z pięciu drużyn w szesnastozespołowej CLJ, które wciąż nie zaznały goryczy porażki w bieżącej kampanii.

– Trzeba pochwalić chłopaków za determinacje w dążeniu do wyrównania, a później do wygrania spotkania, ponieważ do samego końca próbowaliśmy strzelić zwycięskiego gola. Chciałbym podkreślić jeszcze, że znowu bardzo dobrze zaprezentowali się zmiennicy, którzy weszli i pociągnęli zespół. Dwie podwójne zmiany spowodowały, że nasza gra jeszcze bardziej ruszyła do przodu, jeszcze mocniej przycisnęliśmy przeciwnika, co w końcu dało rezultat – to słowa opiekuna drużyny juniorów starszych Jagiellonii Białystok, trenera Krzysztofa Zalewskiego, wypowiedziane po wspomnianej już zeszłotygodniowej konfrontacji z Gwarkiem Zabrze (2:2). Relację z tamtego spotkania można przeczytać TUTAJ.

Słowo jeszcze o drużynie najbliższych rywali. MKS Polonia Warszawa zajmuje aktualnie 6. miejsce w tabeli CLJ U-18 z dorobkiem sześciu punktów. Piłkarze ze stolicy Polski wygrali dwa z trzech dotąd rozegranych meczów, w jednym musieli uznać wyższość rywala. Na inaugurację warszawianie pokonali Śląsk Wrocław (6:3), w drugiej kolejce wysoko przegrali z Lechem Poznań (1:7), a przed tygodniem rozgromili juniorów starszych Legii w Derbach Warszawy (5:0). Śledząc spotkania tej drużyny można dojść do wniosku, że nie sposób się przy nich nudzić.

Początek meczu Jagiellonia Białystok – MKS Polonia Warszawa przewidziany jest na godzinę 12:00 w sobotę, 4 września. Informujemy, że transmisję wideo z tego starcia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale JagaTV. Przypominamy również, że spotkania odbywające się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej 4 rozgrywane są z udziałem publiczności. Mecz nie jest biletowany, a trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00