AktualnościPuchar Syrenki: Polska U-17 wygrywa, grali Bernatowicz i Wojciechowski

Puchar Syrenki: Polska U-17 wygrywa, grali Bernatowicz i Wojciechowski

Reprezentacja Polski do lat 17 wysoko pokonała Mołdawię 6:0 w ramach towarzyskiego turnieju Puchar Syrenki w Malborku. W drużynie Biało-Czerwonych wystąpiło dwóch Jagiellończyków. Oliwier Wojciechowski rozegrał 68 minut, a Bartosz Bernatowicz wszedł na boisko w 76. minucie rywalizacji.

Dla Polaków była to premierowa wygrana w ramach Pucharu Syrenki. Katem Mołdawian okazał się zawodnik Śląska Wrocław – Dawid Gruszecki, który zdobył cztery bramki. Pozostałe dwa trafienia były autorstwa Patryka Rychlika (FASE Szczecin) i Oliwiera Sławińskiego (Zagłębie Lubin).

Polska U-17 – Mołdawia U-17 6:0 (1:0)
Bramki: Sławiński 45′ (k.), Gruszecki 52′, 66′, 87′, 90′, Rychlik 79′

Polska: 12. Marcel Mendes-Dudziński (76′ 1. Michał Matys) – 16. Miłosz Kurzydłowski, 4. Bartosz Tomaszewski, 14. Mikołaj Tudruj (82′ 3. Krystian Derkacz) – 19. Maciej Bochniak (76′ 7. Dawid Zięba), 15. Mateusz Dobosz (76′ 5. Patryk Rychik), 8. Marcel Kalemba (76′ 6. Bartosz Bernatowicz), 20. Kacper Terlecki (68′ 2. Jakub Staniszewski), 10. Oliwier Wojciechowski (68′ 11. Kacper Masiak) – 17. Krystian Okoniewski (46′ 13. Dawid Gruszecki), 9. Oliwier Sławiński (68′ 18. Jakub Jędrasik).

W drugim meczu turnieju Polska zmierzy się z Holandią w niedzielę, 5 września, o godzinie 18:00.