AktualnościCLJ U-18: Wygrana z Polonią

CLJ U-18: Wygrana z Polonią

Zwycięstwem juniorów starszych Jagiellonii Białystok 3:1 zakończył się sobotni (04.09), domowy mecz Żółto-Czerwonych z MKS Polonią Warszawa, rozgrywany w ramach 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Wygraną białostoczanom zapewnił kapitan, Kuba Lutostański, autor hattricka.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca zespołu, Krzysztofa Zalewskiego. – Zasłużyliśmy na to zwycięstwo. W pierwszej połowie ten mecz był bardzo dobrym widowiskiem. Po przerwie niepotrzebnie szarpaliśmy, nie kontynuowaliśmy gry krótkimi podaniami sprzed zmiany stron. Niepotrzebnie wkradła się z naszej strony za mała aktywność przy rozgrywaniu piłek od tyłu. Patrząc jednak całościowo uważam, że to zasłużone zwycięstwo. Stworzyliśmy więcej sytuacji od Polonii. Cieszy to zwycięstwo – powiedział trener Zalewski. Całej wypowiedzi opiekuna zespołu juniorów starszych można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym także na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Materiał został uzupełniony skrótem sobotniego spotkania.

Po sobotnim meczu Jagiellonia Białystok lideruje tabeli CLJ (stan na 05.09) z 10 punktami na koncie, zgromadzonymi dzięki trzem zwycięstwom i remisowi. Tyle samo „oczek” zgromadzili drudzy w klasyfikacji piłkarze Cracovii.

Swój kolejny ligowy mecz juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają już w najbliższą niedzielę, 12 września. Zmierzą się wówczas, na wyjeździe, z Zagłębiem Lubin. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15:00.

4. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 04.09.2021 r.

Jagiellonia Białystok – MKS Polonia Warszawa 3:1 (1:1).

Gole: Lutostański 36′, 64′, 72′ (rzut karny) – Majbański 25′.

Skład Jagiellonii: Jasionek – Piókowski, Skowronek, Podczarski (Wojdakowski 45′), Mabiala, Lewicki, Szczygieł, Mościcki, Żabiuk (82′ Protaziuk), Zyśk, Lutostański (K) (79′ Siemieniuk).