AktualnościŁotwa słabsza od Norwegii. Grał Steinbors

Łotwa słabsza od Norwegii. Grał Steinbors

Pavels Steinbors rozegrał 43 minuty w przegranym przez reprezentację Łotwy domowym starciu z Norwegią (0:2) w eliminacjach mistrzostw świata.

Naszego golkipera wystąpił tylko w pierwszej połowie sobotniej rywalizacji, tuż przed przerwą doznał bowiem kontuzji po starciu z jednym z przeciwników i musiał przedwcześnie opuścić boisko. W 43. minucie Pavelsa zmienił w bramce jego konkurent – Roberts Ozols.

Nasz bramkarz został w tym meczu pokonany tylko raz, ale przez nie byle kogo. W 20. minucie do siatki łotewskiej bramki z rzutu karnego trafił jeden z najlepszych strzelców niemieckiej Bundesligi – Erling Haaland. Po zmianie stron gospodarzy dobił Mohammed Elyounoussi.

W kadrze Łotwy na ten mecz znaleźli się byli Jagiellończycy. Cały mecz rozegrali Roberts Savalnieks i Igors Tarasovs.

Łotysze z dorobkiem czterech punktów są na 5. miejscu w grupie G, za Turcją, Holandią, Norwegią i Czarnogórą. Stawkę zamyka Gibraltar.

Łotwa – Norwegia 0:2 (0:1)
Bramki: Erling Haaland 20′ (k), Mohamed Elyounoussi 66′

żółte kartki: Vladislavs Gutkovskis, Vladislavs Fjodorovs (Łotwa).

sędziował: David Fuxman (Izrael).
widzów: 2520.